Начало Top Moto News MotoE: Ферари записа дубъл в Нидерландия

MotoE: Ферари записа дубъл в Нидерландия

106
0
Матео Ферари
Матео Ферари, снимка Грезини

Матео Ферари записа дубъл в Нидерландия. Пилотът на Грезини Рейсинг спечели и втората надпревара  на пистата Асен и добави още един успех към сметката си. Втори и трети завършиха Жорди Торес (Aspar Team) и Матиа Касадей (HP Pons Los40).

Гран при на Нидерландия е кръг №4 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Нидерландската писта Асен е домакин на стартове от електрическия шампионат за трета поредна година. Чудесни условия посрещаха тимовете и състезателите преди старт №1 в Асен. Температурата на въздуха бе 27 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 42. Времето бе топло, сухо и с лека облачност.

Торес отново имаше най-добра стартова реакция. Двукратният шампион в MotoE търсеше успеха след като финишира втори в първия старт в Нидерландия. Втори бе Гранадо, следван от Ферари, Касадей, Мантовани, Круменахер и Занони. В дъното на колоната отново бе Мария Ерера (Aspar Team). Същевременно Тито Рабат (Прамак Рейсинг) претърпя инцидент на завой №9

Торес остана начело след края на първите две обиколки. Зад него Гранадо и Ферари се бореха за второто място. Четвърти бе Касадей, следван от Мантовани, Круменахер, Занони, Понс, Гарзо и Спинели.

4 тура пред края на втория старт в Нидерландия, Ферари изпревари Торес и поведе. Трети на около половин секунда от двамата бе Гранадо. Бразилецът се движеше в групичка с Касадей и Мантовани.

Ферари и Торес си размениха на няколко пъти водачеството във втория старт в Нидерландия. Двамата успяха да се откъснат от своите преследвани. Най-голямата драма се разви в последната обиколка. Тогава отпаднаха Андреа Мантовани (RNF MotoE Team) и Лука Салвадори (Прамак Рейсинг).

Ферари бе сериозно притиснат от Торес в последния сектор на последната обиколка. Италианецът обаче успя да задържи първото място и финишира на 78 хилядни от испанеца. Така той записа втори пореден успех на пистата Асен и общо девети в кариерата си. Последното място на подиума в Нидерландия бе заето от Касадей.

Четвърти и пети се класираха пилотите на LCR E-Team Ерик Гранадо и Мигел Понс. Шести остана Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse). Топ 10 допълниха Алесандро Законе (Tech3 E-Racing), Николас Спинели (HP Pons Los40), Ранди Круменахер (Dynavolt Intact GP) и Кевин Манфреди (Sic58 Squadra Corse).

Във временното класиране Торес продължава да заема първата позиция с актив от 144 точки. Втори е Ферари със 136. Трети е Гарзо с 98, колкото има и четвъртия Круменахер.