Начало Top Moto News MotoE: Гранадо триумфира във второто състезание в Италия

MotoE: Гранадо триумфира във второто състезание в Италия

136
0
Ерик Гранадо
Ерик Гранадо, снимка Мишлен

Ерик Гранадо триумфира във второто състезание в Италия. Пилотът на LCR E-Team записа първи успех за тазгодишната кампания в MotoE. Втори завърши Кевин Манфреди (Sic58 Squadra Corse), а трети остана Матео Ферари (Грезини Рейсинг).

Муджело бе домакин на кръг №2 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Италианското трасе направи дебюта си в шампионата през 2022 г. До момента Муджело е най-дългата писта, която приема стартове от MotoE.

Условията преди старта на втория старт на Муджело бяха коренно различни спрямо по-рано днес. Температурата на въздуха бе 20 градуса, а тази на асфалта- 27. Стартът на надпреварата бе отложен с няколко минути заради поройния дъжд, който се изля веднага след края на спринтовото състезание. Това накара пилотите от MotoE да използват мокрите гуми на Мишлен.

Атмосферата по трибуните в Италия бе отлична, въпреки мокрото време. Същевременно стана ясно, че пилотите на Прамак ще потеглят от бокса.

Касадей повече след началото на състезание №2 в Италия. Италианецът бе следван от Ферари, Мантовани, Гранадо и Занони

Ферари поведе в средата на първата обиколка от втория старт на мократа писта Муджело. Трети се движеше Круменахер, Манфреди, Гранадо, Мантовани, Торес, Понс, Занони и Гарзо.

Понс падна в началото на втората обиколка, докато в челото се заформи четворна битка за победата. В нея бяха замесени Ферари, Манфреди, Гранадо и Касадей. Зад тях на около 1.5 сек. се намираха Манфреди и Торес.

Две обиколки преди края отпадна Андреа Мантовани. Победителят от първия старт загуби контрола над своя мотоциклет и падна на третия завой на пистата Муджело. Същевременно Гранадо изпревари Ферари и поведе.

Малко след това Матиа Касадей също приключи участието си в старт №2 на Муджело. Състезателят на HP Pons Los40 катастрофира на 14-ти завой. Същевременно рейс контролът реши да прекрати преждевременно състезанието. Следователно Гранадо грабна първи успех за сезон 2023 в световния шампионат на MotoE.

Успехът на Гранадо е още по-специален, тъй като днес той празнува 27-ми рожден ден.

Втори и трети финишираха Манфреди и Ферари. Четвърти остана Николас Спинели (HP Pons Los40), следван от Жорди Торес (Aspar Team) и състезателите на Dynavolt Intact GP MotoE Ектор Гарзо и Ранди Круменахер. Топ 10 допълниха Алесанро Законе (Tech3 E-Racing) и Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse).