Начало Top Moto News MotoE: Мантовани триумфира в първия старт на Муджело

MotoE: Мантовани триумфира в първия старт на Муджело

173
0
Андреа Мантовани
Андреа Мантовани, снимка RNF

Андреа Мантовани триумфира в старт №1 на пистата Муджело. Пилотът на RNF MotoE Team записа първи успех за сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Втори и трети завършиха Матео Ферари (Грезини Рейсинг) и Матиа Касадей (HP Pons Los40).

Муджело приема кръг №2 от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Италианското трасе направи дебюта си в шампионата през 2022 г. За разлика от миналия сезон, сега се използват електрически мотоциклети на Дукати.

Времето преди началото на първия старт в Муджело бе сухо и облачно. Температурата на въздуха бе 22 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 30.

Ферари направи най-добро потегляне и поведе след изгасването на червените светофари. Италианецът се надяваше да запише втори пореден успех след този на пистата Льо Ман. Ферари бе следван от Мантовани, Касадей, Гранадо, Торес и Гарзо.

Във втората обиколка в старт №1 на Муджело, Мантовани изпревари Касадей и зае второто място. Пред тях се намираше Ферари. Четвърти се движеше Гарзо, следван от Спинели, Круменахер, Занони, Гранадо, Манфреди и Торес.

В третата обиколка Николас Спинели падна в първия сектор на пистата Муджело. Пилотът на HP Pons Los40 приключи участието си в надпреварата. Отпред Ферари продължаваше да води пред Мантовани и Касадей.

3 тура преди финала Мантовани мина пред Ферари в навлизането за завой №1. Плътно бе Касадей. Зад водещата група се намираха Гарзо, Круменахер, Гранадо, Манфреди, Занони, Торес и Понс.

До края на състезанието имаше няколко промени на върха. Мантовани в крайна сметка успя да пресече първи старт-финалната линия пред Ферари и Касадей.

Четвърти и пети завършиха пилотите на Dynavolt Intact GP MotoE Ектор Гарзо и Ранди Круменахер. Шести остана Ерик Гранадо (LCR E-Team), следван от Кевин Манфреди и Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse), Жорди Торес (Aspar Team) и Мигел Понс (LCR E-Team).