Начало Moto News MotoE: Гранадо записа дубъл на Ред Бул Ринг

MotoE: Гранадо записа дубъл на Ред Бул Ринг

132
0
Ерик Гранадо, MotoE
Ерик Гранадо, снимка Мишлен

Eрик Гранадо спечели и второто състезание на пистата Ред Бул Ринг. Австрийската писта прие петия кръг от сезон 2022 в световната купа на MotoE. Пилотът на LCR E-Team завърши пред съотборника си Мигел Понс и Доминик Агертер (Dynavolt Intact GP MotoE).

Най-доброто потегляне бе за Касадей. Италианецът поведе след преминаването на първи завой на Ред Бул Ринг, следван от Ферари и Гранадо. Занони направи неуспешна маневра срещу бразилеца, а Агертер спря твърде късно и едва не катастрофира.

6 тура преди финала на второто състезание в Ред Бул Ринг Касадей продължаваше да води пред Ферари, Гранадо, Понс, Занони и Агертер. Шави Форес (Прамак Рейсинг) отпадна от надпреварата, докато Брадли Смит (RNF E-Team) не стартира заради катастрофа в първото състезание.

4 тура преди края на втория старт на Ред Бул Ринг Гранадо изпревари Касадей и поведе. Агертер направи грешка и навлезе в зоната за сигурност на първи завой.

До края на състезание номер две на Ред Бул Ринг Гранадо и Понс записаха двойна победа за LCR E-Team. Подиумът бе допълнен от Агертер.

Четвърти и пети финишираха Матия Касадей (Pons Racing 40) и Алекс Ексриг (Tech 3 E-Racing). Топ 10 допълниха Хавиер Карделус (Авинтия Рейсинг), Ектор Гарзо (Tech3 E-Racing), Матео Ферари (Грезини Рейсинг) и Жорди Торес (Pons Racing 40).

В общото класиране Агертер остава на върна с актив от 194 т. Втори е Гранадо със 176.5 т. Следващите три позиции са за Ферари (121.5), Понс (115) и Касадей (111). След две седмици ще бъде финалния уикенд за сезон 2022 в MotoE на пистата Мизано.