Начало Moto News MotoE: Maтео Ферари спечели второто състезание на Муджело

MotoE: Maтео Ферари спечели второто състезание на Муджело

168
0
Матео Ферари, Грезини
Матео Ферари, снимка Грезини Рейсинг

Матео Ферари спечели второто състезание на италианската писта Муджело. Пилотът на Грезини Рейсинг и първи шампион в купата на MotoE поведе 4 тура преди финала и не остави шансове на своите съперници. Втори финишира вчерашният победител Доминик Агертер (Dynavolt Intact GP), а последното място на подиума отиде при Марк Алкоба (Aspar Team.)

Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse) направи най-добрия старт. Именно той поведе колоната след преминаването на Сан Донато. Зад него бяха Агертер и Ферари.

Точно зад това трио бе Матиа Касадей (Pons Racing 40), който падна на излизане от завоя. Хикари Окубо (Avant Ajo MotoE) също бе на земята по-късно в първата обиколка. Той бе откаран в медицинския център с болки в десния крак. За щастие японецът е бил в съзнание на мястото на инцидента.

4 обиколки преди финала на състезанието на пистата Муджело, Ферари изпревари Занони на дългата старт-финална права. Състезателят на Грезини Рейсинг успя да отвори известна преднина пред своите преследвани, които водеха оспорвана битка за следващите няколко позиции.

В крайна сметка Матео Ферари успя да спечели второто състезание в Муджело. Това бе първи успех за италианеца за 2022 г. Втори и трети завършиха Доминик Агертер и Марк Алкоба. Двата пресякоха старт-финалната линия по едно и също време. Швейцарецът направи по-бърза обиколка, поради която бе класиран на втора позиция.

Четвърти финишира Мигел Понс (LCR E-Team), следван от Николо Канепа (RNF MotoE Team), съотборникът му Андреа Мантовани и Ерик Гранадо (LCR E-Team). Челната десетка бе запълнена от Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse), Кeвин Манфреди (Прамак Рейсинг) и Ектор Гарзо (Tech3 E-Racing).