Начало Moto News MotoGP: Довициозо на полпозишън, Маркес – 6-и на Мотеги

MotoGP: Довициозо на полпозишън, Маркес – 6-и на Мотеги

115
0

Андреа Довициозо (Ducati Team) зае първа позиция за утрешната Гран при на Япония. Той направи фантастична обиколка в сесията Q2 с време 1:44.590, като победи Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3) с 0.068 сек., а трети изненадващо стана Джак Милър (Alma Pramac Racing), който допълни първа редица, като остана на 0,137 сек. от Дови. Лидерът в класирането и претендент за 5-а титла Марк Маркес (Repsol Honda)  остана на 6-о място- на 0,299 сек.

Кал Кръчлоу (LCR Honda Castrol) бе за известно време на първо място, след като пилотите направиха първите си излизания. Британецът остана близо две десети начело, преди останалите да започнат да подобряват времената си и да го изместят на 4-о място. Маркес започна битка за по-предна позиция във второто си излизане, когат направи време от 1:44.889 и зае място в челото. Това време обаче бе подобрено.

Като излязъл от нищото, Милър излезе начело, като измести Кръчлоу от първото място. След като измести от челото пилотът но Honda, Милър катастрофира на завой 5. В същото време Дорициозо дад здрава газ на своя Desmosedici и излезе на първа позиция с 0.137 сек. пред Милър. След това Зарко влезе в много бърза обиколка, като се бореше да вземе първата си полпозишън след Льо Ман. Той обаче остана втори, защото загуби малко време в последния сектор. Все пак пилотът на Yamaha постигна сериозен резултат.

Междувременно Андреа Яноне (Suzuki Ecstar) направи най-бързата си обиколка, която го нареди на 5-о място след Кръчлоу. Така Маркес бе в опасната зона, като можеше да бъде изместен и от втората редица. Той все пак остана там – 6-и. Това предвижда даста бърни първи обиколки в утрешното състезание, ако Маркес реши още на Мотеги да се бори за титлата.

Маверик Винялес (Movistar Yamaha MotoGP) зае 7-а позиция, на 0,251 сек. от Маркес. До него на трета редица се наредиха Алекс Ринс (Suzuki Ecstar) и Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP). Тази тримата също ще се борят за подиума. От Q1 Алваро Баутиста (Angel Nieto Team) оформи топ 10 със своят Ducati, а след него на 4-а редица е Дани Педроса (Repsol Honda) в своята последна Гран При на Япония. До него е местният герой Такаки Накагами (LCR Honda Idemitsu), който за първи път ще стартира във висшия клас у дома.