Начало Moto News MotoGP: Маркес на първа позиция в Остин

MotoGP: Маркес на първа позиция в Остин

63
0

Пилотът на Repsol Honda Марк Маркес спечели първа позиция за утрешното състезание за Гран При на Америкас на пистата в Остин, Тексас.  Това е 6-а поредна полпозишън за испанеца, въпреки че по време на сесията имаше гаф – инцидент между него и Маверик Винялес от екипа на Movistar Yamaha MotoGPRepsol Honda Team, който стана втори. Трети е Андреа Яноне (Suzuki Ecstar, който бе най-бърз в първия ден.

Времето на Маркес бе 2:03,658, докато Винялес остана на 0,406 сек. втори. След финала обаче стюардите останаха да разглеждат ситуацията и да вземат решение дали Марк или Маверик ще е на първа позиция. Яноне бе последен от първата редица.

Зад тези тримата, на втора редица са Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3), комуто не достигна само 1 хилядна – 0,001 сек., за да заеме място на първа редица. Сега обаче е непосредствено зад Маркес. До него е най-добре представилия се „частник“ или пилот от независим отбор. Той остана на 0,552 сек. пето място си заслужи 9-кратният световен шампион Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP), а Хорхе Лоренсо с Ducati Movistar Yamaha MotoGP е третия от втори ред.

На трети ред са победителят от Аржентина и лидер във временно класиране Кал Кръчлоу (LCR Honda CASTROL), а до него са Андреа Довициозо (Ducati Team) и Дани Педроса (Repsol Honda). Трети остана Данило Петручи (Alma Pramac Racing).