Начало Moto News Победа с рекорд за Мартин Чой в Истанбул

Победа с рекорд за Мартин Чой в Истанбул

40
0
Мартин Чой

Мартин Чой спечели с рекорд на пистата „Истанбулпарк” III кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм в клас SST 1000. На трасето за Формула 1 край най-големия град в Турция звездата на Globul Racing Team завъртя най-бързата си състезателна обиколка за 2:01,798 мин, което е върхово постижение в този клас.

Чой финишира първи, като изпревари със 7,233 сек друг българин – Калин Кулев. Трети остана сръбският ас Милош Милованович, на 12,353 сек от победителя. Така на подиума се качиха трима пилоти на BMW.

Това е втората победа от две участия на Чой в шампионата на Източна Европа тази година. Софиянецът спечели I кръг в Долна Митрополия и пропусна следващия заради участие в европейския шампионат „Алпе Адрия”. През 2011 г. Мартин триумфира и в двете надпревари, както и в първенството на България. Главната цел, която 28-годишният пилот си е поставил за този сезон, е да повтори забележителния си хеттрик от титли.