Джордж Ръсел остана четвърти в днешната квалификация в Лас Вегас. Пилотът на Мерцедес не успя да се пребори за полпозишъна на мокрото трасе, макар да бе един от фаворитите. Ръсел призна, че е имал проблеми със завиването и „се е борел в завоите“. Другият представител на Мерцедес Андреа Кими Антонели отпадна още в Q1 след блокиране на предните гуми в последната си обиколка.
Ръсел започна уикенда в Лас Вегас като един от фаворитите. Британецът спечели миналогодишното състезание, потегляйки от полпозишън. Въпреки това той не очакваше повторение на този резултат, но се надяваше отново да бъде в челото.
Британецът остана седми след края на вчерашния ден. Той призна, че е доволен от темпото си, макар да не успя да запише финална бърза обиколка в края на FP2 заради прекъсванията.
В ранните часове на днешния ден Ръсел беше най-бърз в последната свободна тренировка в Лас Вегас. Пилотът на Мерцедес показа отлично темпо на изсъхващото трасе и беше фаворит за полпозишъна.
Ръсел успя да прескочи първите две части от квалификацията, която се проведе на мокра настилка. Британецът беше много бърз и се надяваше да грабне втори пореден полпозишън във Вегас. За нещастие, това не се случи. В последния си опит той остана четвърти и позволи на Ландо Норис, Макс Верстапен и Карлос Сайнц да бъдат пред него. Коментирайки какво е станало в края на Q3, Ръсел отговори така:
„Третата част от квалификацията не се получи добре за на. Всъщност имах някакъв проблем с кормилното управление в последните три обиколки“, каза Ръсел. „Беше като да съм загубил сервоуправлението. Не мисля, че щяхме да сме на пол, защото не се чувствах добре в колата. Все пак е досадно, когато се случи такова нещо.“
„Борех се в завоите. Не знам какъв беше проблемът, но просто не се получи в Q3, докато Q1 и Q2 бяха доста стабилни.“
Ръсел е уверен в шансовете си да се бори за победата с Ландо Норис и Макс Верстапен. Британецът се надява да прекъсне традицията, според която последните седем старта се печелят от пилота, потеглил от първа позиция.
„Четвъртото място очевидно не е идеалното, но много неща се случиха на тази писта. Сесията беше много трудна, така че очевидно можеше да бъде и много по-лошо. Но определено е силна позиция, от която да се борим за нещо“, заключи Джордж Ръсел.
Valiant effort out there, George 👏 pic.twitter.com/uYWqyvdftd
— Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@MercedesAMGF1) November 22, 2025
Квалификацията на мократа писта в Лас Вегас беше много трудна за Андреа Кими Антонели. Младият италианец се бореше със своя болид на това толкова коварно трасе. Антонели блокира гумите в последния си опит и остана едва 17-ти в сесията
„Блокирах предна дясна гума в последната си обиколка“, каза Антонели. „Все още не разбирам причината за това. Знаейки, че е последната летяща обиколка, оставих малко резерв при спирането, за да избегна неприятни изненади. Въпреки това блокирах и загубих обиколката.“
„Беше жалко, защото обиколката беше достатъчно добра, за да се класирам напред“, добави пилотът на Мерцедес.
Tricky conditions out there in Quali 🌧️ It’s P4 for George and P17 for Kimi on the Las Vegas GP grid pic.twitter.com/i6gBC7xwG7
— Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@MercedesAMGF1) November 22, 2025














