Начало MotoGP News Ринс триумфира в хаотичното състезание в Остин

Ринс триумфира в хаотичното състезание в Остин

483
0
Алекс Ринс, LCR Хонда
Алекс Ринс, снимка LCR

Алекс Ринс триумфира в хаотичното състезание в Остин. Пилотът на LCR Хонда записа първи успех за сезон 2023 в MotoGP. Втори и трети финишираха Лука Марини (VR46 Дукати) и Фабио Куартараро (Ямаха). Надпреварата в Остин бе изпълнена с голям брой катастрофирали състезатели, сред които бяха Франческо Баная (Дукати), Алейш Еспаргаро (Априлия), Джак Милър (КТМ) и др.

Условията преди началото на Гран при на Америка бяха горещи и сухи. Температурата на въздуха бе 21 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 41. Това предвещаваше едно тежко състезание на писта, която отново бе критикувана заради състоянието на асфалта в някои участъци.

Баная поведе след изгасването на червените светофари. Пилотът на Дукати искаше да запише нов успех след като триумфира във вчерашния спринт. Втори бе Ринс, следван от Марини, Еспаргаро и Куартараро

Драмите в Остин започнаха още в първия сектор на първата обиколка. Първо Хорхе Мартин изпусна предницата на своя мотор. Състезателят на Прамак Дукати удари Алекс Маркес (Грезини Дукати), В резултат на това двамата отпаднаха от надпреварата. Маркес бе закаран за преглед в медицинския център на трасето в Тексас.

Алейш Еспаргаро също не успя да завърши първата обиколка в Остин. Пилотът на Априлия падна на завоя след дългата обратна права. Така трима състезателите се оттеглиха от надпреварата в рамките на по-малко от един тур.

Баная водеше колоната след първите няколко тура на състезанието в САЩ. Пилотът на Дукати бе на около половин секунда спрямо Ринс. Третото място бе заето от Джак Милър. Австралиецът направи отличен старт и се възползва от хаоса в първия тур.

14 тура преди края Милър също приключи участието си в състезанието в Остин. Пилотът на КТМ претърпя инцидент във втория сектор на трасето.

Обиколка по-късно Франческо Баная също претърпя катастрофа. Световният шампион водеше колоната преди да падне на втори завой. Така той си тръгна с 0 точки от второ поредно основно състезание от сезон 2023 в MotoGP. Междувременно Жоан Мир (Хонда) и Брад Байндър (КТМ) също катастрофираха.

Ринс поведе след отпадането на Баная. Испанецът имаше повече от 2-секунден аванс спрямо втория Куартараро. Световният шампион от 2021 г. се защитаваше от атаките на Лука Марини.

8 тура преди финала Марини изпревари Куартараро на дългата обратна права и зае второто място. Отпред Ринс контролираше темпото си. В същото време съотборникът му Такааки Накагами също отпадна след катастрофа.

Ринс в крайна сметка пресече пръв старт-финалната линия при развяването на карирания флаг. Следователно той донесе първи успех откакто се присъедини към LCR Хонда. Това също така бе първа победа за японския производител от Гран при на Емилия Романя 2021 и подиум №100 за отбора на Лучо Чекинело

Втори и трети финишираха Марини и Куартараро. Четвърти остана Маверик Винялес (Априлия), следван от Мигел Оливейра (RNF Априлия), Марко Безеки (VR46 Дукати) и Йохан Зарко (Прамак Дукати). Останалите позиции бяха заети от Франко Морбидели (Ямаха), Фабио Ди Джанантонио (Грезини Дукати), Аугусто Фернандес (Tech3 GasGas), Микеле Пиро (Дукати), Йонас Фолгер (Tech3 GasGas) и Брад Байндър с КТМ.

Във временното класиране Безеки увеличи аванса си на върха. Италианецът вече има актив от 64 точки. Втори е Баная с 53, следван от Ринс (47), Винялес (45) и Зарко (44).