Начало Други Роси с най-добро време в квалификацията за Гран при на Холандия от...

Роси с най-добро време в квалификацията за Гран при на Холандия от МоtoGP

30
0

Световният шампион Валентино Роси направи първата крачка към спечелването на своята стотната победа в мотоциклетната Гран при, след като спечели днешната квалификация за състезанието от MotoGP в Холандия, което ще се проведе на пистата Ассен, давайки най-добро време 1’36.025.

Въпреки че това е вторият полпозишън на Роси за тази година, това всъщност е първият път , в който той оглавява квалификационна сесия този сезон, след като на състезанието в Япония, на което той също стартира от първа позиция, квалификацията бе отменена заради силния дъжд, вследствие на което позициите на стартовата решетка бяха определени чрез комбинация от постиженията на пилотите в свободните тренировки.

След пилота на Фиат Ямаха Тийм се класира Дани Педроса с Хонда, който вече очевидно се чувства доста по-добре след серията от здравословни проблеми. Испанецът остана на една десета зад Роси и определено бе доволен от постигнатото.

Последното място на първа редица зае Хорхе Лоренцо, като испанецът е стартирал от нея във всяко едно състезание през този сезон – постижение, което не успя да достигне никой от неговите конкуренти.

От четвърто място утре ще стартира третият от лидерите в генералното класиране – Кейси Стоунър с Дукати, след като от началото на уикенда той е затрудняван от проблеми със сцеплението на задната гума на мотоциклета си – проблем, който тормози неговото Дукати GP9 от началото на сезона.

След като оглавяваше сесията за известен период от време, Колин Едуардс (Монстер Тек 3 Ямаха) се класира на чудесната пета позиция, оставяйки непосредствено зад себе си ветерана Лорис Капироси със Сузуки.

Единственият инцидент по време на сесията претърпя Николо Канепа (Прамак Дукати), но за щастие новакът в мотоциклетната Гран при се измъкна без наранявания.

Състезанието на холандската писта Ассен започва утре в 15:00 часа българско време. Ето и пълното класиране от днешната квалификационна сесия: