Начало Moto News Роси стартира в своята Гран При номер 200 на Херес

Роси стартира в своята Гран При номер 200 на Херес

45
0
Валентино Роси

Ducati Team вече пристигна в Испания за едно от най-популярните състезания в световния шампионат MotoGP – на пистата Херес де ла Фронтера. На това състезание 9-кратният световен шампион Валентино Роси ще стартира в своята Гран При номер 200 във висшия клас.

След разочарованието в Катар, Роси ще се стреми към по-успешно представяне, защото тимът има информация за подходящите настройки от последните тестове на трасето в Андалусия. Като един от най-успешните пилоти на Херес с 6 победи във висшия клас, Роси се надява на по-добро класиране от 10-ото място, което зае в Катар и да не повтори катастрофата от миналата година, която той направи с Кейси Стонър от тима на Repsol Honda.

Роси е едва третият пилот в 64-годишната история на мотоциклетната Гран При, който ще прескочи границата от 200 Гран При във висшия клас след Алекс Барос и Лорис Капироси.