Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Синът на Шумахер с две победи в германската Формула 4

Синът на Шумахер с две победи в германската Формула 4

33
0

Синът на легендарния Михаел Шумахер – Мик, постигна две победи в германския шампионат Формула 4 ADAC. 17-годишният пилот спечели първите две състезания на пистата Лаузицринг, където се проведе 3-ия кръг от шампионата.

И в двете състезания имаше инциденти, но Мик се опази от тях. Той водеше колоната, стартирайки от първа позиция и в двете надпревари, като не допусна никой да го изпревари.

Особено драматична бе втората надпревара, която бе прекъсвана 3 пъти и колата за сигурност излиза няколко пъти, като в крайна сметка състезанието завърши 3 минути преди първоначално предвиденото време заради множеството, излетели коли в чакъла.

„Надпреварата беше малко кратка, но все пак е добре, че постигнах победа“, коментира Шумахер-младши. Със записания успех Мик събра актив от 141 точки в шампионата и вече изостава само на 11 зад австралиеца Джоуи Моусън, който е лидер в класирането.