Начало MotoGP News Такааки Накагами най-бърз в третата свободна тренировка на Херес

194
0
Такааки Накагами
Такааки Накагами, снимка Мишлен
Такааки Накагами спечели третата свободна тренировка за Гран при на Испания в MotoGP. Японецът записа най-бързия тур за 1:36.985, като изпревари само с 15 хилядни Фабио Куартараро. Трети на 41 хилядни финишира Щефан Брадл. Разликите в тази сесия отново бяха изключително малки, като първите десет състезатели бяха събрани в рамките на две десети от секундата.

Първата най-бърза обиколка записа Маверик Винялес с Ямаха- 1:37.889. Валентино Роси и Алекс Маркес също подобриха своите постижения. Няколко минути след това Алейш Еспаргаро зае първата позиция с време от 1:37.492, преди да бъде изместен от Франко Морбидели. Пилотът на КТМ Брад Байндър претърпя инцидент на пети завой.

15 минути преди края на тренировъчната сесия Куартараро излезе начело в общото класиране. Втори бе световният шампион Жоан Мир. След това Морбидели завъртя най-бързата обиколка, но тя бе изтрита заради излизане извън очертанията на трасето. В последните секунди Накагами атакува времето на Фабио и записа 1:36.985, което бе и единственото време, което слезе под минута и тридесет и седем секунди. Третото място остана за Щефан Брадл, следван от Жоан Мир, Алейш Еспаргаро и Маверик Винялес. Топ 10 допълниха Франко Морбидели, най-бързият от петъчния ден Франческо Баная, Йохан Зарко и Алекс Ринс.  Марк Маркес завърши на 12-та позиция, след като катастрофира тежко в последните минути на сесията. За щастие испанецът се отърва без сериозни наранявания.