Начало WRC News Танак спечели категорично в Швеция

583
0
От Танак
От Танак, снимка: Тойота

От Танак с Тойота Ярис спечели убедително рали Швеция, 2-и кръг от първенството на WRC. Естонецът завърши с аванс от 53.7 сек пред Есапека Лапи със Ситроен C3. Танак спечели и Power Stage-а, добавяйки още 5 точки към актива си в шампионата.

Местата на подиума допълни Тиери Нювил с Хюндай. Белгиецът остана на 3 сек зад Лапи, но изпревари с 8.7 сек съотборника си Андреас Микелсен.

Елфин Еванс (М-Спорт), Крис Мийк (Тойота) и легендата Себастиен Льоб (Хюндай) заеха позициите от 5-а до 7-а. Разликата между Еванс и Микелсен на финала беше само 2.8 сек.

Затъналите в преспите след първите 3 дни Теему Сунинен с Форд Фиеста от екипа на М-Спорт, Яри-Мати Латвала с Тойота и Себастиен Ожие със Ситроен останаха извън зоната на точките.

С победата Танак излезе начело в шампионата с 47 точки. Втори е Нювил с 40-и, а победителят от първия кръг в Монте Карло Ожие изостана 3-и.