Начало Moto News Тотална доминация на Педроса в квалификацията в Индианаполис

Тотална доминация на Педроса в квалификацията в Индианаполис

43
0

След като бе най-бърз в свободните тренировки, провели се на мокра писта вчера, испанецът Дани Педроса с Хонда спечели и квалификацията за Гран при на Индианаполис в клас МотоGP, след като доминира почти през цялото време на сесията.

С резултата си от 1’39.730 пилотът на Репсол Хонда счупи рекорда на трасето от миналата година с една секунда.

Втори зад него остана сънародника му Хорхе Лоренцо, който обаче бе с половин секунда по-слаб от Педроса.

В последния момент последното място на първа стартова редица успя да вземе Валентино Роси, но неговото постижение пък бе с цели 9 десети от секундата по-слабо от това на пилота на Хонда. Италианецът призна след края на сесията, че има проблеми с настройките на мотоциклета си и все още не може да постигне нужното сцепление.

Четвърти утре ще стартира Алекс Де Анджелис, който бе изместен в последните секунди от третата позиция от Роси, но въпреки това пилотът на Грезини Хонда е доволен от представянето си, защото през целия уикенд досега машината му се държи доста добре.

Колин Едуардс остана пети, въпреки че падна около 10 минути преди края на сесията, като по този начин не успя да завърти финалните си турове, в които със сигурност щеше да постигне още по-добро време.

Зад него остана другият американец в МотоGP – Ники Хейдън, който се надява да покаже на сънародниците си по трибуните, че може достойно да замести съотборника си Кейси Стоунър като титуляр в тима на Дукати.

Тони Елиас, който също бе един от пилотите, претърпяли инцидент в квалификацията, ще стартира седми утре, като неговото падане бе в последните минути, точно тогава, когато той бе напът да завърши финалната си и най-бърза обиколка. Зад него пък първата десетка допълниха съответно Андреа Довициозо, Марко Меландри и Джеймс Тосланд.

Ето и пълният списък на стартовата решетка за Гран при на Индианаполис, която ще започне утре в 22:00 часа българско време: