Начало Moto News ТТ на Ман: Победи на Майкъл Дънлоп и Гари Джонсън

ТТ на Ман: Победи на Майкъл Дънлоп и Гари Джонсън

130
0

Майкъл Дънлоп с BMW спечели първото състезание от тазгодишните надпревари на остров Ман. Той грабна първото място в състезанието Dainese Superbike TT. Нещо повече, той направи не една, а две рекордни обиколки на трасето.

В първата обиколка най-бърз бе Джеймс Хилър, като бе само със секунда пред пилота на Tyco Suzuki Гай Мартин. Дънлоп обаче изпревари и двамата в следващите обиколки. В истинска битка за 3-ото място Конър Къминс мина пред Хилър и Дийн Харисън, който бе по-бърз от своя съотборник в Honda Pro Racing Джон Макгинес. Майкъл Рутър стана 5-и.

Дънлоп обаче не бе дълго време с рекорда за обиколка, защото Брус Ансти Бе първият, който премина границата от 132 м/ч. средна скорост. Разочароващо се представи 2-кратният победител в ТТ Джон Макгинес, който стана 7-и, защото има контузена китка на ръката. Гари Джонсън пък получи повреда в двигателя на мотоциклета си.

Точно Гари Джонсън обаче се реваншира във второто състезание и спечели със своя Triumph първото място в първата надпревара Monster Energy Supersport. След 4 пълни обиколки разликата между Джонсън и вторият – Брус Ансти с Honda бе само 1,5 сек., което за ТТ на Ман е минимална разлика. Трети стана Майкъл Дънлоп, също с Honda на 10 секунди. Топ 6 допълниха Дийн Харисън, Уйлям Дънлоп и Гай Мартин.

Победата на Джонсън с неговия Triumph е първата за тази марка след успеха на Брус Ансти през 2003 г.