Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Верстапен пред Норис и Хамилтън във втората тренировка на Сахир

4340
0
Бахрейн 2021
снимка, Пирели
Макс Верстапен спечели и втората свободна тренировка за Гран при на Бахрейн в F1. Нидерландецът записа най-бързата обиколка за 1:30.847. Втори на 95 хилядни финишира Ландо Норис, а третото място на 0.235 зае световният шампион Люис Хамилтън.

Температурата на трасето бе по-ниска в сравнение с тази в първата тренировка поради залязването на слънцето и включването на изкуствената светлина.

На пистата се появи първи Окон, следван от пилоитите на Хаас и Алфа Ромео. Повечето състезатели бяха с гуми медиум. В първите няколко минути всички бяха на пистата заради намаленото време на сесията от 90 на 60 минути.

5 минути след началото на сесията лидер бе Верстапен пред Сайнц, Гасли, Перес и Льоклер. Световният шампион Люис Хамилтън записа най-добро време, което бе изтрито заради излизане извън очертанията на пистата. Няколко минути по-късно Ботас подобри времето на Макс и излезе начело. Пилотът на Алфа Ромео Кими Райконен допусна грешка, завъртя се на втори завой и счупи своето предно крило. В същото време лидер стана Хамилтън с обиколка за 1:31.261 с медиум гуми. Последните две места отново бяха за състезателите на Хаас.

С напредване на свободната тренировка третото място бе заето от Себастиан Фетел, който записа обиколката си с най-мекия тип гуми на Пирели. Малко след него повечето пилоти също бяха на пистата с нов комплект софт. Хамилтън подобри още своята обиколка, а зад него бяха Сайнц и Цунода.

След преполовяване на втората свободна тренировка начело бе Верстапен, следван от Ландо Норис и Люис Хамилтън. След тях бяха Сайнц, Ботас, Рикиардо, Цунода, Строл, Гасли и Перес. Всички освен Кими Райконен бяха записали най-добрите си времена със софт.

15 минути преди финала на тренировъчната сесия пилотите правеха състезтелни симулации, като Мик Шумахер бе на пистата с гуми хард. В същото време механиците на Алфа Ромео успяха да поправят болида на Кими Райконен, който се върна на трасето.

През последните 10 минути от тренировката пилотите бяха с гуми медиум и правеха подготовка за неделното състезание.
Валтери Ботас се оплака от липса на сцепление в гумите, а Макс Верстапен допусна грешка и излезе извън пистата.

До края на втората петъчна тренировка нито един пилот не подобри своето време и по този начин Верстапен отново зае първата позиция. Втори и трети завършиха Ландо Норис и Люис Хамилтън. След тях се наредиха Карлос Сайнц, Валтери Ботас, Даниел Рикиардо, Юки Цунода, Ланс Строл, Пиер Гасли и Серхио Перес.