Начало Top Moto News WSBK: Баутиста отвърна на удара и спечели втория старт във Франция

WSBK: Баутиста отвърна на удара и спечели втория старт във Франция

150
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели втория старт във Франция. Пилотът на Дукати добави още един успех към сметката си за сезон 2023 в WSBK. Подиумът допълниха обичайните заподозрени Джонатан Рей (Кавазак) и Топрак Разгатлиоглу (Ямаха).

Франция прие кръг №9 от тазгодишния сезон в световния Супербайк шампионат (WSBK). Домакин на състезанията е пистата „Маникър“ с дължина 4.411 км и разположена в централната част на Франция. По-рано днес се проведе суперпол състезанието, което бе спечелено от Разгатлиоглу

Атмосферните условия преди старта на надпревара №2 във Франция бяха сухи и горещи. Температурата на въздуха бе 34 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 51. Тези стойности отново щяха да подложат на изпитание моторите, пилотите, както и гумите на Пирели.

Баутиста потегли отлично и поведе. Световният шампион бе следван от Разгатлиоглу, Рей, Лоус, Локатели, Риналди, Басани, Баз, Петручи и Герлоф.

Баутиста започна да отваря разлика във втората обиколка, следван от Разгатлиоглу и Рей. По-назад имаше инцидент с участието на Скот Рединг (БМВ) и Доминик Агертер (GRT Ямаха). В резултат на това надпревара №2 във Франция бе прекратена. Рединг се върна върху своя мотор, докато Агертер бе откаран за преглед в медицинския център. Икер Лекуона (Хонда) пък претърпя отделна катастрофа.

Състезанието на Маникър бе рестартирано около 15 мин. по-късно. Баутиста отново имаше отлично потегляне и поведе. Зад него се движеха Рей, Разгатлиоглу, Локатели, Риналди Петручи, Басани, Лоус и Виерж. В по-задната част на подреждането Брадли Рей (Ямаха Motoxracing WorldSBK Team) се озова в чакъла след катастрофа.

Баутиста се откъсна далеч напред в следващите няколко тура от втория старт във Франция. Същевременно Рей изпревари Разгатлиоглу и зае второто място. По-назад имаше оспорван двубой за местата в топ 10.

7 обиколки пред финала Рединг получи технически проблем в своя мотор и се оттегли. Отпред Баутиста водеше с комфортен аванс пред Рей и Разгатлиоглу. Зад водещото трио се движеше групичка пилоти. В нея бяха Риналди, Басани, Локатели, Петручи и Герлоф. Пилотът на Дукати започна да намаля темпото заради вероятен технически проблем.

Баутиста в крайна сметка спечели втория старт във Франция. Това бе 19-та победа за испанеца от началото на сезона. Втори и трети завършиха Разгатлиоглу и Рей.

Четвърти завърши Андреа Локатели (Ямаха), следван от Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати), Данило Петручи (Барни Дукати), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Шави Виерж (Хонда) и Филип Йотл (GoEleven Дукати). Топ 15 допълниха Икер Лекуона (Хонда), Лорис Баз (Bonovo БМВ), Лоренцо Балдасари (GMT94 Ямаха) и пилотите на MIE Хонда Хафиз Сиахрин и Ханес Сомер.