Начало Top Moto News WSBK: Баутиста пръв в състезание №2 на пистата Мост

WSBK: Баутиста пръв в състезание №2 на пистата Мост

168
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели второто състезание на пистата Мост. Пилотът на Дукати потегли от четвърто място и добави още един успех към сметката си от началото на сезона. Втори финишира Данило Петручи (Барни Дукати). Подиумът допълни Джонатан Рей с Кавазаки. Същевременно Топрак Разгатлиоглу отпадна след катастрофа.

Мост бе домакин на осмия кръг от тазгодишната кампания в световния Супербайк шампионат. Състезанията се проведоха на писта с дължина 4.212 км и е разположена до едноименния град в Чехия

Времето преди началото на втория старт на Мост бе сухо и слънчево. Температурата на въздуха бе 24 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 31. Всички състезатели използваха гуми за сух асфалта на Пирели, за разлика от вчерашния старт.

Баутиста имаше най-добра стартова реакция и поведе след преминаването на първи завой. Действащият световен шампион бе следван от Басани, Разгатлиоглу, Рей, Лоус, Локатели, Гарднър, Баз и Риналди. Гарет Герлоф (Bonovo БМВ) допусна грешка и се озова в чакъла.

Баутиста задържа първата позиция след изминаването на 3-4 тура на пистата „Мост“. Испанецът опита да отвори разлика спрямо своите съпернице. Зад него се движеха Рей, Разгатлиоглу, Риналди и Гарднър.

Баутиста допусна грешка, след като неговият мотор се разлклати. От това се възползва Разгатлиоглу. Пилотът на Ямаха изпревари своя съперник 15 тура преди финала. Зад водещите двама се движеха Рей, Риналди, Гарднър, Петручи, Локатели, Басани, Баз и Виерж. По-назад Оливър Кьониг (Orelac Кавазаки) отпадна заради технически проблем.

Разгатлиоглу и Баутиста продължиха борбата за първото място в следващите обиколки на втория основен старт на Мост. Турският състезател спечели днешната суперпол надпревара и преследваше още един успех. Същевременно действащият световен шампион остана 12-ти във вчерашното състезание и трети в суперпола. Зад двамата Рей бе притискан от Риналди и Петручи.

6 тура преди финала Разгатлиоглу отпадна от надпреварата след инцидент на трети завой. По този начин той записа втората си нула от началото на сезона и позволи на Баутиста да заеме първото място. Зад испанеца Рей водеше борба с Риналди и Петручи

Баутиста в крайна сметка пресече пръв линия при развяването на карирания флаг. Пилотът на Дукати записа 18-та победа от началото на сезона и общо 50-та в кариерата си в WSBK.

Втори и трети завършиха Петручи и Рей. Италианецът изпревари своя съперник в последната обиколка от втория старт на пистата „Мост“. Четвърти финишира Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати), следван от Миахел Рубен Риналди (Дукати), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Андреа Локатели (Ямаха), Скот Рединг (БМВ), Шави Виерж (Хонда) и Лорис Баз (Bonovo БМВ). Топ 15 допълниха Доминик Агертер (GRT Ямаха), Икер Лекуона (Хонда), Филип Йотл (GoEleven Дукати), Алекс Лоус с Кавазаки и Михаел ван дер Марк с БМВ.