Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу грабна победата в суперпол надпреварата в Чехия

WSBK: Разгатлиоглу грабна победата в суперпол надпреварата в Чехия

107
0
Топрак Разгатлиоглу, Ямаха
Топрак Разгатлиоглу, снимка Ямаха

Топрак Разгатлиоглу грабна победата в суперпол надпреварата в Чехия. Пилотът на Ямаха потегли от полпозишън и водеше в по-голямата част от надпреварата на пистата „Мост“. Втори и трети завършиха Джонатан Рей (Кавазаки) и Алваро Баутиста (Дукати).

Мост приема осмия кръг от тазгодишната кампания в световния Супербайк шампионат. Състезанията се провеждат на писта с дължина 4.212 км и е разположена до едноименния град в Чехия

Времето преди днешния суперпол старт в Чехия бе много подобно с това от състезание №1. Температурата на въздуха бе 20 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 25. Пистата бе напълно суха. Специален гост на състезанието бе президентът на Чешката република Петър Павел.

Басани поведе след старта на суперпол надпреварата в Чехия. Италианецът бе плътно следван от Разгатлиоглу, Петручи, Риналди, Рей, Локатели, Гарднър и Лоус. Баутиста също направи добро потегляне от по-задната част на колоната.

Разгатлиоглу си върна водачеството малко след края на втората обиколка в кратката квалификационна надпревара в Чехия. Световният шампион от 2021 г. бе следван от Басани, Рей, Баутиста, Риналди, Лоус, Гарднър, Герлоф, Агертер и Петручи. Междувременно съотборникът на Разгатлиоглу Андреа Локатели отпадна.

Рей изпревари Разгатлиоглу 5 тура преди финала на състезанието. Британецът спечели вчерашния старт на пистата „Мост“, който се проведе при променливи условия. Сега Рей искаше да дублира победите си на трасето в Чехия. Третото място бе зает от Басани. Италианецьт обаче започна да бъде застиган от Баутиста. Зад испанеца се движеше Риналди.

Разгатлиоглу си върна водачеството обиколка по-късно. След това турчинът започна да отваря разлика спрямо Рей. В крайна сметка Разгатлиоглу записа пети успех от началото на сезона и общо пети на трасето в Чехия. Подиумът допълниха Рей и Баутиста.

Четвърти и пети завършиха Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати) и Михаел Рубен Риналди (Дукати). Топ 10 допълниха Реми Гарднър (GRT Ямаха), Алекс Лоус (Кавазаки), Данило Петручи (Барни Дукати), Гарет Герлоф (GRT Ямаха) и Икер Лекуона с Хонда.