Начало Top Moto News WSBK: Баутиста спечели втория старт в Сан Хуан

WSBK: Баутиста спечели втория старт в Сан Хуан

170
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели втория старт на пистата Сан Хуан Виликум. Пилотът на Дукати записа втори успех в Аржентина след и 14-ти от началото на сезон 2022 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Втори и трети финишираха обичайните заподозрени Топрак Разгатлиоглу (Ямаха) и Джонатан Рей (Кавазаки).

Атмосферните условия в Сан Хуан отново бяха горещи и сухи. Температурите на въздуха и асфалта бяха 28 и 52 градуса по Целзий.

Рей направи най-добро потегляне и поведе след преминаването на първите завои. Зад него бяха Разгатлиоглу, Лоус, Риналди и Баутиста.

Риналди поведе колоната във втората обиколка след като се възползва от страхотната топ скорост на мотора на Дукати. Баутиста пък от своя страна преследваше Лоус и Рей. Разгатилоглу заемаше петото място след като допусна грешка. Рей също излезе извън очертанията на трасето и загуби няколко позиции.

В дъното на топ 10 Лорис Баз (Bonovo БМВ) се озова на земята след контакт с Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати). Инцидентът между двамата бе забелязан от стюардите на ФИМ. Отпред Риналди водеше пред Лоус и Баутиста.

В следващите няколко обиколки в Сан Хуан Баутиста поведе, а Риналди му пазеше гърба от Лоус и Разгатлиоглу. Световният шампион успя да си върне ритъма след грешката в обиколка №1.

Басани получи санкция преминаване през дългата обиколка заради инцидента с Баз. Междувременно Баутиста направи опит да се откъсне от Разгатлиоглу. Зад лидерите Лоус и Рей задминаха Риналди и започнаха борба за последното място на подиума. В дъното на топ 10 Локатели се справи с Рединг след изключително късно спиране.

Междувременно Басани игнорира наказанието на комисарите и получи още едно преминаване през дългата обиколка на пистата Сан Хуан Виликум. Младият италианец така и не изпълни своето наказание и бе накаран да премине през бокса. В челото Баутиста се откъсна от Разгатлиоглу, който от своя страна имаше добър аванс пред Лоус и Рей.

4 обиколки преди финала на второто основно състезание в Аржентина Рей изпревари своя съотборник и зае последното място на подиума. Риналди се защитаваше от състезателите на Хонда, които показваха добро темпо.

До края на състезателния уикенд в Сан Хуан Баутиста записа още една победа в кариерата си в WSBK. Втори на 3.389 сек. завърши Разгатлиоглу. Трети на 6.395 сек. от Баутиста остана Джонатан Рей.

Четвърти и пети финишираха Алекс Лоус (Кавазаки) и Михаел Рубен Риналди (Дукати). Шестата и седмата позиция бяха за състезателите на Хонда Шави Виерж и Икер Лекуона. Осми завърши Андреа Локатели (Ямаха), следван от пилотите на БМВ Скот Рединг и Михаел ван дер Марк. Топ 15 допълниха Юджийн Лавърти (Bonovo БМВ), Гарет Герлоф (GRT Ямаха), Шави Форес (Барни Дукати), Филип Йотл (GoEleven Дукати) и Лукас Махиас (Пучети Кавазаки).

Във временното класиране два кръга преди края на сезон 2022 в WSBK, Баутиста остава на върха с актив от 507 точи. Втори е Разгатлиоглу с 425 точки пред Рей с 409. Челната петица допълват Риналди (260) и Лоус (217). При производителите Дукати е начело с актив от 538 т. Втори и трети са Ямаха (473) и Кавазаки (437). Останалите позиции са за Хонда (221) и БМВ (218).