Начало Top Moto News WSBK: Баутиста триумфира в съботния старт в Портимао, Дукати спечели шампионата при...

WSBK: Баутиста триумфира в съботния старт в Портимао, Дукати спечели шампионата при производителите

121
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста триумфира в съботния старт в Портимао. Пилотът на Дукати добави още един успех към сметката си от началото на сезона. Втори и трети завършиха обичайните заподозрени Топрак Разгатлиоглу (Ямаха) и Джонатан Рей (Кавазаки). Благодарение на днешния успех, Дукати стана световен шампион при производителите за втора поредна година.

Портимао приема предпоследния 11-ти кръг за сезон 2023 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Домакин на надпреварите е пистата „Алгарве Интернешънъл“ с дължина 4.592 км и разположена в Южна Португалия. Трасето е едно от традиционните, които приемат стартове от WSBK

Времето преди началото на съботния старт в Портимао бе сухо и топло. Температурата на въздуха бе 29 градуса, а тази на асфалта- 40. Локатели направи най-доброто потегляне и поведе след първите няколко завоя. Италианецът бе следван от Рей, Разгатлиоглу, Баутиста, Лоус, Гарднър, Риналди, Лекуона, Герлоф и Басани.

Разгатлиоглу поведе след първите няколко тура от старт №1 в Портимао. Зад него се нареди Баутиста. Пилотът на Дукати се възползва от отличната топ скорост на неговия мотор. Двамата световни шампиони водеха оспорван двубой в следващите няколко тура.

12 тура преди финала Баутиста записа най-бързата обиколка и започна да се отдалечава от Разгатлиоглу. Трети бе Рей, следван от Лоу, Ван дер Марк, Гарднър, Герлоф, Лекуона, Басани и Виерж. Междувременно Михаел Рубен Риналди (Дукати) се оттегли заради технически проблем. От надпревара №1 в Портимао отпадна още Исаак Винялес (Педерчини Кавазаки).

Баутиста продължи да води в заключителния етап на днешния старт в Портимао. Втори на малко повече от секунда бе Разгатиоглу. Рей се движеше на самотно трето място. Зад него имаше оспорвана битка с участието на Герлоф, Ван дер Марк и Лоус.

Баутиста в крайна сметка триумфира в първия старт в Портимао. Пилотът на Дукати записа 22-ри успех от началото на сезона, докато марката от Болоня спечели шампионата при производителите.

Втори и трети завършиха Разгатлиоглу и Рей. Четвърти остана Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), следван от Алекс Лоус (Кавазаки), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Михаел ван дер Марк (БМВ), Икер Лекуона (Хонда), Андреа Локатели (Ямаха) и Шави Виерж (Хонда). Топ 15 в съботния старт в Портимао допълниха Филип Йотл (GoEleven Дукати), Данило Петручи (Барни Дукати), Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати), Доминик Агертер (GRT Ямаха) и Скот Рединг с БМВ.