Начало Top Moto News WSBK: Доминация на Баутиста и във второто състезание на Мизано

WSBK: Доминация на Баутиста и във второто състезание на Мизано

254
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Aлваро Баутиста спечели и второто състезание на пистата Мизано. Италианското трасе бе домакин на четвъртия кръг от сезон 2022 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Пилотът на Дукати завърши с аванс от 7.194 сек. пред Топрак Разгатлиоглу с Ямаха. Трети финишира Михаел Рубен Риналди (Дукати).

Най-доброто потегляне отново бе за Разгатлиоглу. Победителят в суперпол надпреварата поведе след преминаването на първи завой, следван от Баутиста, Виерж, Рей и Лекуона.

2 тура след старта в Мизано, Разгатлиоглу и Баутиста водеха битка за водачеството. Зад тях Риналди направи отлично потегляне и се опитваше да изпревари Рей. Зрител на надпреварата бе трикратният вицешампион и настоящ пилот на RNF Ямаха в MotoGP Андреа Довициозо.

Междувременно Гарет Герлоф (GRT Ямаха) отпадна, след като катастрофира на 16-ти завой. В челото борбата между лидерите на Ямаха и Дукати ставаше все по оспорвана. Световният шампион правеше всичко възможно, за да задържи първата позиция.

15 обиколки преди финала на второто състезание на Мизано, Баутиста изпревари Разгатлиоглу на четвърти завой и излезе на първа позиция.

Постепенно испанският състезател на Дукати започна да се откъсва от своите преследвачи. Най-интересната битка бе за петата позиция. В нея бяха замесени Виерж, Басани и Лекуона.

Виерж катастрофира тежко на 11-ти завой. Испанецът бе закаран в медицинския център за преглед.

Същевременно Алекс Лоус премина няколко пъти извън очертанията на пистата и получи наказание да премина през дългата обиколка.

В крайна сметка Баутиста необезпокояван от никого спечели второто същинско състезание на пистата Мизано. Това бе шести успех от началото на сезона за испанския състезател на Дукати. Втори остана Разгатлиоглу, следван от Михаел Риналди. Това бе второ качване на подиума за местния любимец.

Четвъртото място остана за Джонатан Рей с Кавазаки. Пети и шести завършиха Икер Лекуона (Хонда), следван от Андреа Локатели (Ямаха), Аксел Басани (Motorcorsa Racing Дукати), Алекс Лоус (Кавазаки), Скот Рединг (БМВ) и Лорис Баз (Bonovo БМВ). Място в зоната на точките намериха и Филип Йотл (GoEleven Дукати), Роберто Тамбурини ( Ямаха Motoxracing WorldSBK Team), Лука Бернарди (Барни Дукати), Юджийн Лавърти (Bonovo БМВ) и Илия Михалчик (БМВ).