Начало Moto News WSBK: Дубъл на Меландри на Сепанг

WSBK: Дубъл на Меландри на Сепанг

81
0

Заводският пилот на Aprilia Марко Меландри е първият победител в клас Супербайк на пистата Сепанг. Всъщност не е само първия, защото той спечели и второто състезание в сериозен двубой със съотборника си Силвен Гинтоли.

Първата надпревара в WSBK бе наистина екшън и трилър от пъвата до последната обиколка. Двамата от Aprilia Racing Team – Меландри и Гинтоли водиха титанична битка за победата. В пакета след старта бяха Лорис Баз и съотборника му от Kawasaki Том Сайкс, но и двамата пилоти отпаднаха, заедно с Алекс Лоус (Voltcom Crescent Suzuki). Двамата в челото – Гинтоли и Меландри, в същото време се откъснаха напред , като си разменяха лидерското място няколко пъти. Накрая обаче Меландри спечели първата си победа за сезона и като на Aprilia, а на 0,3 сек. остана Гинтоли. След тях последното място на подиума зае Юджийн Лавърти (Voltcom Crescent Suzuki) пред Час Дейвис и Тони Елиас (Red Devils Roma Aprilia), които рездпективно са 4-и и 5-и.

Шести стана Джонатан Рей (Pata Honda World Superbike Team), който направи лош старт и все пак успя да финишира пред съотборника си Леон Хаслам. Давид Салом (Kawasaki Racing Team) бе най-бърз в категорията EVO, който стана 9-и, а 10-и бе Леон Камие  (BMW Motorrad Italia). Брайън Старинг (Iron Brain Grillini Kawasaki) стана 13-и и спечели първите си точки в първото си състезание от Супербайк.

Двамата пилоти на Aprilia отново бяха на първо и второ място. Прогнозите бяха, че пистата ще бъде засипана  силна буря, но това не се случи. Времето бе прекрасно, но състезанието бе спряна с червен флаг на 3-ата, защото мотоциклета MV Agusta та Клаудио Корти се запали и пожарът бе загасен от маршалите край пистата.

След това бе даден рестарта, като класирането бе базирано на състоялите се вече три тура. Силвен Гинтоли бе па първа позиция, следван от Тони Елиас и  Меландри. Двойката на Kawasaki – Том Сайкс и Лорис Баз, а след тях бе Давиде Джулиано.  Рестартирането бе за 10 обиколки и петимата пилоти бяха далеч зад двамата пилоти на Aprilia. Марко Меландри  още на втората обиколка, на зоната за спиране успя да изпревари своя съотборник и Тони Елиас. Двамата обаче не се предадоха, като Меландри и Гинтоли си сменяха местата няколко пъти, а преди финала в последния завой Меландри бе по-добре позициониран и пресече с преднина от 0166 сек. – една от най-малките за този сезон. Така и в двете състезания мотоциклетите Aprilia спечелиха двойна победа. Последното място на подиума зае Том Сайкс, а четвърти остана Елиас. Пети бе Лорис Баз, следван от Джанатан Рей.

Леон Камие (BMW Motorrad Italia) е най-добре класиралия се пилот в категорията ЕVО – 12-и, следван от Давид Салом (Kawasaki Racing Team).