Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу спечели суперпол старта в Чехия

WSBK: Разгатлиоглу спечели суперпол старта в Чехия

167
0
Разгатлиголу и Рей, Супербайк
Топрак Разгатлиголу и Джонатан Рей, снимка Ямаха

Топрак Разгатлиолу спечели суперпол състезанието в Чехия. Действащият световен шампион водеше свирепа битка с Джонатан Рей (Кавазаки) през по-голямата част от състезателната дистанция. Благодарение на първото си място турският състезател донесе победа номер 100 за Ямаха в световния Супербайк шампионат (WSBK). Втори и трети в кратката надпревара на пистата Мост завършиха Рей и победителят от вчерашния старт Алваро Баутиста с Дукати.

Разгатлиоглу поведе след преминаването на завои 1 и 2. Състезателят на Ямаха успя да използва доброто спиране на своя мотор. Зад него бяха Рей, Баутиста, Ринадли, Басани и Локатели. Филип Йотл (GoEleven Дукати) не успя да спре навреме и премина напряко.

Разгатлиоглу и Рей веднага се откъснаха пред Баутиста. Испанецът имаше проблеми със загряването на гумите на Пирели и бе следван от своя съотборник Михаел Риналди. Скот Рединг направи ужасно потегляне, заради което попадна извън топ 10.

Британецът спечели една позиция заради грешката на Йотл в началото на суперпол състезанието в Чехия. Междувременно от надпреварата отпаднаха Райън Викърс (Педерчини Кавазаки) и Алекс Лоус (Кавазаки.)

3 обиколки преди края на суперол надпреварата в Чехия Рей се доближи до Разгатлиоглу, докато Баутиста и Риналди изостанаха. Състезателите на Ямаха и Кавазаки започнаха борба за първата позиция, която ставаше все по-свирепа. Рей дори успя да поведе в един момент, преди да бъде изпреварен от Разгатлиоглу.

В последната обиколка шесткратният световен шампион направи нова атака, но бе блокиран от своя съперник. Това принуди състезателят на Кавазаки да мине през чакъла. За негово щастие той имаше достатъчно голяма преднина, за да запази втората позиция.

Грешката на Рей позволи на Разгатлиоглу да запише пета победа от началото на сезон 2022 в WSBK и общо стотен успех за Ямаха. Баутиста остана трети след като нямаше отговор на темпото на преките си съперници за титлата.

Зад испанеца финишира вторият пилот на Дукати Михаел Рубен Риналди. Италианецът бе следван от своя сънародници Аксел Басани (Motorcorsa Racing Дукати) и Андреа Локатели (Ямаха). Топ 10 допълниха Икер Лекуона (Хонда), Скот Рединг (БМВ), Гарет Герлоф (GRT Ямаха) и Шави Виерж (Хонда).