Начало Moto News WSBK: Сайкс печели 9-а поредна победа на Донингтън

WSBK: Сайкс печели 9-а поредна победа на Донингтън

53
0

Том Сайкс очевидно е непобедим на домашната си писта Донигтън Парк. Той спечели 9-а поредна победа на това трасе. В първото състезание той бе асистиран на подиума от стартиралия с уайлдкард Леон Хаслам и Алекс Лоус.

Том Сайкс (Kawasaki Racing Team) спечели за първи път през този сезон полпозишън в сесията на Суперпол с нов рекорд на пистата с дължина 4,023 км. Той постигна 1:26,641, като подобри собствения си рекорд от 2016 г. – 1:26,712. До него на първа редица застанаха съотборника му Джонатан Рей и Час Дейвис (Aruba.it Racing – Ducati).

В състезанието Сайкс постигна брилянтна победа, след като Рей и Дейвис катастрофираха. Другите двама пилоти – вторият Леон Хаслам (Kawasaki Puccetti Racing) и Алекс Лоус (Pata Yamaha) направиха подиума изцяло британски. Сайкс за 9-и пореден път остана непобедим на Донингтън.

Дейвис, който бе лидер в надпреварата в началото падна на завой 12, след като загуби контрол над предницата на мотоциклета си. Все пак той вдигна своя Ducati и продължи състезанието, като завърши 8-и. Миналата година Дейвис пак падна, но на завой 1. Този инцидент обаче може да се окаже фатален за мераците му за световна титла. Шест обиколки преди края Сайкс успя да изпревари съотборника си и поведе, като само за една обиколка той натрупа преднина от 2 сек. Рей обаче падна с висока скорост на завой 3 и се прибра в бокса, докато Сайкс триумфираше. След страхотно каране Хаслам отпразнува връщането си в сериите с второ място, а Лоус зае третото място, след като успя да изпревари Марко Меландри (Aruba.it Racing – Ducati).

Пети, след Меландри се нареди Михаел ван дер Марк (Pata Yamaha), а Леон Камие (MV Agusta Reparto Corse) стана 4-ия британски пилот в топ 6 на финала. Седми стана Леандро Меркадо (IODARacing), който пресече финала с няколко секунди пред Дейвис. Испанците  Жорди Торес (Althea BMW Racing) и Шави Форес (BARNI Racing) оформиха топ 10.

Пилотите и много фенове отдадоха почит на починалия в началото на тази седмица Ники Хейдън. Той бе блъснат от кола, когато кара колело и след няколко дни си отиде от този свят. След състезанието Сайкс изказа съболезнованията си на семейство Хейдън в падока. Всички на подиума носеха тениски с известния номер 69 на Хейдън в памет на Хлапето от Кентъки.