Начало Moto News WSBK: Сайкс и Лавърти печелят на Лагуна Сека

WSBK: Сайкс и Лавърти печелят на Лагуна Сека

41
0

Том Сайкс (Kawasaki Racing Team)  и Юджейн Лавърти (Aprilia Racing Team) спечелиха двете състезания на пистата Лагуна Сека от поредния кръг в WSBK. Сакс бе най-бърз в първото, а Лавърти във второто, след епична битка със съперниците си. За Сайкс това бе 7-а победа за сезона.

Първото състезание бе спирано два червени флага, които бяха показани за катастрофите на Дани Еслик (Michael Jordan Motorsports Suzuki), а после на неговия съотборник Роджър Хейдън. Заводският пилот на Kawasaki Сайкс поведе на 10-ата обиколка, след като от външната страна на завой 11 изпревари Час Дейвис (BMW Motorrad GoldBet), като преди това двамата караха един до друг на спускането. След това лидерът в шампионата нямаше проблеми да спечели състезанието, докато Марко Меландри загуби позиция при опит да изпревари съотборника си Дейвис на завой 5, а след това в последната обиколка загуби и третото място, като пробва неуспешно да изпревари Юджийн Лавърти на комплекса Corkscrew (Тирбушона) .

Съотборникът на Лавърти – Силвен Жинтоли финишира 5-и, което е разочароващ резултат за французина. Давиде Джулиано (Althea Racing Aprilia) стана 6-и, пред Жул Клузел (FIXI Crescent Suzuki), Тони Елиас (Red Devils Aprilia), Айтрон Бадовини (Team Ducati Alstare) и Марк Атчисън (Team Pedercini Kawasaki). Потенциалният кандидат за подиума Николо Канепа (Team Ducati Alstare) и Леон Хаслам  (Pata Honda World Superbike) не тръгнаха на последното рестартиране, тъй като катастрофираха на мъм мтората част на състезанието. Те обаче нямаха контузии, също като Еслик и Хейдън.

Във второто състезание победител бе Лавърти, но битката бе много оспорвана и  напрегната. След като изпревари Давиде Джулиано (Althea Racing Team) на завой 5 три обиколки преди края, ирландецът предприе атака и над Сайкс на следващия тур, като отне лидерството му. От своя страна Сайкс искаше да си запази позицията, но още веднъж загуби, като бе изпреварен от Джулиано и Меландри, за да остане 4-и. Заводският пилот на BMW Меландри бе трети, пред лидера в шампионата, а Джулиано бе втори.

Силвен Жинтоли така и не можа да достигне водещата група и да се включи в битката за победата. Той стана 5-и,у пред Жул Клузел, Елиас, пилота с уайлдкард Роджър Хейдън (Michael Jordan Motorsports Suzuki) и Давид Салом (Kawasaki Racing Team).

Разочароващо бе състезанието за двамата от Team Ducati Alstare. Николо Канепа, който бе 4-и и съотборника му Айртон Бадовини катастрофираха, а пилотът от Уелс Час Дейвис (BMW Motorrad GoldBet) отпадна с технически проблем.

Така Сайкс продължава да води във временното класиране с 23 т. аванс пред Лавърти, който излезе на втора позиция. Сега Жинтоли е 3-и, на 1 точка след съотборника си, а Меландри изостава на 42.