Начало Moto News WSBK: Том Сайкс печели половин състезание на Монца

WSBK: Том Сайкс печели половин състезание на Монца

113
0
Том Сайкс

Том Сайкс (Kawasaki Racing Team) спечели единственото състезание в клас WSBK на пистата Монца. Всъщност той победи в половината състезание, той като то бе прекратено заради силен дъжд и всички пилоти взеха половината точки. Първата надпревара пък изобщо беше отменена, отново заради пороя.
Това е първа победа за Сайкс през този сезон. Той пресече финала с огромна преднина от 9.709 секунди пред Леон Хаслам (BMW Motorrad Motorsport), а трети става Юджийн Лавърти (Aprilia Racing Team). Марко Меландри (BMW Motorrad Motorsport) финишира малко след него, а пети става Макс Биаджи (Aprilia Racing Team). От второ до 7-о място пилотите са в малко повече от секунда.
В класирането за шампионата сега Биаджи има 97.5 точки, Карлос Чека (Althea Racing Ducati) е с 95.5, който завърши 7-и, а след него е Сайкс с 91.5.