Начало Moto News WSBK: Успехи на Бас и Жинтоли

WSBK: Успехи на Бас и Жинтоли

32
0
Лорис Бас

Пилотът на Kawasaki Racing Лорис Бас и Сливен Жинтоли спечелиха по една победа в двете надпревари от поредния кръг на световния шампионат в клас Супербайк.
За Бас това бе първата победа в кариерата му. Той бе най-бърз в първото състезание, което се превърна в кошмар, защото времето си направи гавра с пилотите заради променящите се метеорологични условия. Състезанието бе спряно в началото заради две различни катастрофи. При рестартирането състезанието бе обявено за мокро, макар че пистата в по-голямата си част изглеждаше суха и имаше суха ивица по зялата дължина. Дъждът дойде и си отиде, но промени нещата, но няколко обиколки преди края дъждът стана още по-силен.
Така Бас успя да спечели с 0.383 сек. Пред пилотите на BMW Motorrad Italia GoldBet Мишел Фабрицио и Айртон Бадовини. Четвърти стана Джонатан Риа (Honda World Superbike Team). Когато пресече финала падна по гръб на пистата, а Риа се който бе след него се строполи върху мотоциклета на Бадовини, след като пресече финала. Пети стана Карлос Чека (Althea Racing Ducati), а лидера в шампионата Макс Биаджи (Aprilia Racing) не спечели точки.
Във второто състезание Силвен Жинтоли спечели чудесна победа за при дебюта си в PATA Ducati в състезание, което бе изпълнено с катастрофи и бе спряно с червен флаг на половината дистанция. Жинтоли напусна екипа на Effenbert Liberty Ducati и дойде в PATA Ducati. Дъждът заваля още на старта, а Силвен поведе, преследван от бившия си съотборник Якуб Смърж, но скоро той изостана. Бе обявено мокро състезание и някои влязоха за смяна на мокри гуми. В същото време Лорис Бас и Давиде Джулиано се залепиха зад тях. После Джулиано падна, станаха и други катастрофи и състезанието бе спряно с червен флаг.
Така след 8 обиколки Силвен Жинтоли бе обявен за победител и взе половината точки. Така стана и с втория Лорис Бас, който за втори път стъпи на подиума на Силвърстоун. Треси стана Смърж, който завръши на 16 секунди след майстора в дъжда Жинтоли. Максим Берже (Team Effenbert Liberty Racing Ducati) бе след него. Седми стана Час Дейвис (ParkinGO MTC Aprilia), а след него бе класиран Карлос Чека (Althea Racing Ducati), който по-късно катастрофира. Марко Меландри (BMW Motorrad Motorsport) стана 8-и. Макс Биаджи стана 11-и и оглавява класирането с 274 т., следван от Меландри 263.5 и Том Сайкс с 222.5, с две повече пред Чека.