Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Розберг не би се справил по-добре от Ботас, смята Лауда

36
0
Ники Лауда

Шефът на борда на директорите на Мерцедес в F1 Ники Лауда похвали новия пилот на отбора Валтери Ботас за представянето му в Гран При на Австралия.

Финландецът завърши на трето място в първия старт за 2017 г., който бе и първи за финландеца в новия му отбор. Австриецът, който има 3 титли в F1, каза, че дори оттеглилия се световен шампион Нико Розберг не би свършил по-добра работа.

Ботас стартира и финишира трети в Мелбърн, като пред него завършиха съотборникът му Люис Хамилтън и победителят в състезанието Себастиан Фетел с Ферари. „Ботас свърши невероятна работа. За първи път седна зад волана и завърши трети, като беше много близо до Люис. Просто не би могъл да се справи по-добре, каза Лауда.

– Направихме правилния избор за заместник на Нико Розберг. Не мисля, че той би бил по-зле от Нико, ако последният също се състезаваше. Всъщност има вероятност двамата да биха постигнали един и същи резултат, но това беше първо състезание за Валтери, което прави представянето му невероятно.“