Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Фетел: Мерцедес ни превъзхожда в квалификациите

Фетел: Мерцедес ни превъзхожда в квалификациите

46
0

Лидерът в шампионата Себастиан Фетел заяви, че екипът на Мерцедес превъзхожда Ферари в квалификациите и това е основното предимство на Сребърните стрели пред Скудерията от началото на сезона.

В последните 4 състезания Мерцедес спечели 3 победи, като 2 бяха за Хамилтън и 1 за Ботас. Така Люис намали аванса на Себастиан Фетел в първенството само на 1 точка след 10 кръга.

„Истина е, че в последните две състезания Мерцедес се представят по-добре от нас. От началото на сезона основният им коз в борбата срещу нас за титлата е превъзходството им в квалификациите, заяви Себастиан. – Настройките на двигателите им за 1-2 бързи обиколки буквално променят съотношението на силите.

Така те не ни оставят шанс да стартираме пред тях. Правим всичко по силите си да се справим с тях в състезанията, но проблеми като тези във Великобритания не ни помагат. Надявам се да финала борбата да е гума до гума на пистата и нека по-добрият накрая да спечели.“