Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Ръсел с трета поредна победа във виртуалната F1

Ръсел с трета поредна победа във виртуалната F1

1397
0
Джордж Ръсел
Джордж Ръсел; снимка: Уилямс

Пилотът на Уилямс Джордж Ръсел спечели трето поредно състезание от виртуалните надпревари във Формула 1. Те се провеждат в дните, когато бяха планирани състезанията в оригиналния календар. Днес състезанието бе по „улиците” на Баку. Ръсел доминира от старта до финала и спечели пред пилота на Ред Бул Алекс Албон и Естебан Гутиерес, който за пореден път защитаваше цветовете на Мерцедес. Четвърти най-после завърши Ландо Норис, който най-накрая нямаше проблеми с техниката и показа класа.

Ръсел отново бе най-бърз в квалификацията и се пребори с Албон

Трети се нареди на старта Луис Делетрас (Хаас) пред Естебан Гутиерес. Звездата на Ферари Шарл Льоклер остана едва десети този път на позиция зад Ландо Норис с Макларън. Пиер Гасли (Алфа Таури) дебютира със седмо място в квалификацията.

На старта Ръсел контрира атаката на Албон. Гутиерес пък зае третата позиция. В средата на колоната Льоклер се закачи със съперник и се смъкна до 14-то място. След това направи ранно спиране в бокса и слезе до 17-то място. После получи и наказание от 3 секунди, загуби напълно шанс за прилично класиране и завърши 14-ти.

Състезанието бе в 26 тура

Този път Ландо Норис бързо си проби път напред и стигна 4-то място. В осмата обиколка лидерът спря в бокса и смени меките си стартови гуми с медиум. Смени направиха и съперниците, а съотборникът на Ръсел Николас Латифи стигна до второ място, но за кратко.

Дебютиращите днес във виртуалните състезания на Формула 1 титуляри Серхио Перес и Пиер Гасли бяха във втората половина на колоната, зад по-опитни в тези състезания „пилоти” като Тибо Куртоа и Джими Броудбент. Защитникът на Манчестър Сити Емерик Лапорт се движеше последен.