Начало Рали 28 заявки подадени за рали България

28 заявки подадени за рали България

94
0

28 са подадените заявки за рали България, чието 45-то издание ще се проведе този уикенд. Състезанието е кръг от надпреварата за Европейския рали трофей (ERTrophy) и кръг от българския рали шампионат.

Сред участниците ще са миналогодишните победители в надпреварата Олександър Салюк и Йевхен Червоненко (Ford Fiesta R5). С победата си у нас през 2013 г. те спечелиха европейската рали купа, заместена сега от ERTrophy и завършиха на трето място в нашето първенство.

Двамата украинци ще срещнат силна съпротива в лицето на победителя в рали България 2008 Крум Дончев (навигатор Петър Йорданов, Globul RT, Ford Fiesta R5), както и от още няколко силни български и чуждестранни екипажи.

По българските отсечки този уикенд се завръща и силният турски пилот Ягиз Авджъ (навигатор Бахадир Гюченмез, Mini Cooper JCW), а чуждестранното участие допълват чехът Войтех Щайф (навигатор Франтишек Ройноха, Subaru Impreza STI), румънецът Себастиен Барбу (навигатор Иту Сергиу, Mitsubishi Lancer Evo X), както и още един турски екипаж – Угур Сойлу/Емир Шахин (Mitsubishi Lancer Evo X).

На старта в Самоков ще видим и лидерите в българския рали шампионат след първите два кръга Игнат Исаев/Милен Илиев (Octane RT, Mitsubishi Lancer Evo IX), а само за нашия шампионат е заявен миналогодишният победител в планинския шампионат Пламен Стайков (навигатор Рафи Кадир, Евроком РТ, Mitsubishi Lancer Evo 9).

Заявка с автомобил Супер 2000 е подал и Борис Григоров (навигатор Недялко Сивов), които публиката ще гледа с FIAT Grande Punto S2000. С този автомобил преди броени дни Тодор Славов завърши на трето място във втория кръг от нашия шампионат – рали Твърдица-Елена.

Пет от заявките са само за нашия шампионат и ще карат етапите в първия ден на ралито – събота (19 юли).

Рали България 2014 започва с официалния старт в петък в 19:30 часа в центъра на Самоков. В събота екипажите ще карат осем отсечки с обща дължина 121,98 км, като последният етап е по улиците на града и стартира в 18:01 ч. В неделя са следващите шест отсечки с дължина 71,64 км, а финалът е отново в центъра на Самоков в 15 часа.