Начало Рали Даскалов, Урумов и Дунев с победи в Русе

Даскалов, Урумов и Дунев с победи в Русе

169
0
Румен Дунев

В Русе, на пътен възел Христо Ботев завърши втория кръг от националния шампионат на затворен маршрут. Победители в отделните серии станаха Росен Даскалов, Станимир Урумов и Румен Дунев.

Местният пилот Росен Даскалов (Русе Кар Мотор Спорт) с прототип Радикал спечели надпреварата в серия Супер (автомобили до 1600 куб. см). Това бе най-многолюдната серия, в която стартираха 22 автомобила. Даскалов стартира от първа позиция и води сериозна битка до средата на дистанцията с класиралия се втори Борис Григоров (БАМС) със Ситроен С2. На финала разликата между двамата бе 2,075 сек. Росен направи и най-бързата обиколка на пистата в тази серия – 1:26.526. Боби стана първи в клас А/6, като изпревари Цветомир Цанков (Друмев и Цанков) с Пежо 2061 който бе трети в генералното и втори в класа. Четвърти в генералното и първи в Х/2 стана Даниел Ковачев (Стара Загора Моторспорт) със Ситроен Саксо. Втори в класа беше Радко Петров (Вромос Жакен) с Пежо 205.
Втора поредна победа в шампионата в серия RS (от 1600 до 2000 куб. см) спечели Станимир Урумов (Мирони) с Трабант. Той бе на първа позиция и недостижим за преследвачите си. Урумов направи най-бързата обиколка – 1:36,146, а разликата между него и втория в класирането Стоян Апостолов (Елена Тим) с Хонда Сивик на финала беше 16,744. Стоян обаче спечели първото място в клас Х/3. Трети на подиума бе Светослав Ковачев (Стара Загора Моторспорт) с Фолксваген Голф. Първи в А/7 стана Валентин Будинов (B&B Рейсинг) с Форд Пума.

При най-мощните автомобили – Maxi (над 2000 куб. см) от първа позиция стартира Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево9. Той поведе, но на 5-ата обиколка спука гума и трябваше да я смени. От лошия късмет на Царски се възползва основния му конкурент Румен Дунев (Дунев Рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево9, който поведе и финишира с огромна преднина от 1:15.693 мин. пред Росен Даскалов (Русе Кар Мотор Спорт) с БМВ М5. За Царски остана третото място в класирането. Така с две поредни победи Румен Дунев оглавява класирането в тази категория. Четвърти стана Ивайло Христов (Булкам Рейсинг) с ВАЗ 2105, който спечели в клас Х/4.