Начало Рали Де Роой печели поредна етапна победа

34
0
IVECO,Дакар,Де Роой

Оспорвана борба в шестия етап имаше и при камионите. В надпреварата от Арика до Калама настъпиха сериозни промени. Ханс Стейси откри надпреварата, но отпадна зрелищно на 79-ия километър, след като успя да преобърне своя камион през нос. Екипажът се измъкна невредим от машината, която обаче бе тотално съсипана.

Колегите на Стейси, Мики Биазион и Жерар де Роой, също трябваше да се борят с трудностите в пустинята Атакама. Татра, Камаз и MAN се впуснаха в преследване на водача Де Роой, каращ за Iveco. Едуард Николаев и Алес Лопра си спретнаха чудесен двубой, преди руснакът да загуби няколко минути малко преди края на етапа.

В последните няколко километра Де Роой все пак успя да изпревари с броени секунди Каргинов, печелейки четвърта етапна победа. Преднината на холандеца пред Николаев след шестия етап е вече 18:40 мин. Айрат Мардеев пък остава трети на половин час.