Начало Рали Димитър Илиев печели първия етап на рали Хеброс

Димитър Илиев печели първия етап на рали Хеброс

45
0

Шампионът Димитър Илиев и навигаторът му Янаки Янакиев с Шкода Фабия S2000 спечелиха първия специален етап на Рали Хеброс – Пловдив 1. С това състезание започна националния рали шампионат, а първия етап бе по специално подготвено трасе в панаирния град.

На старт застанаха 26 автомобила, като най-добрите пилоти стартираха последни. Шампионът Илиев от екипа на Виваком рали тим постигна 2:24,2 по трасето с дължина 2,38 км. Втори, на 1,6 сек. се класира екипажът на Глобул рали тим Крум Дончев и Петър Йорданов с Пежо 207 S2000. Трети, на 3,7 сек. бе дуетът Мартин Сурилов – Здравко Здравков ( Стари столици) с Мицубиши Лансер Ево 9. Четвърти стана турският пилот Фатих Кара с ФИАТ Гранде Пунто.

Най-бързи от автомобилите с две задвижващи колела бе варненският екипаж Тихомир Стратиев и Добрин Борисов ( Марина Моторспорт) със Ситроен С2 R2. След него бе дуото на Мегапорс Мирослав Ангелов с ФИАТ Пунто S1600. Най-бързата българка – Екатерина Стратиева с навигаторка Вероника Бони със Ситроен С2 R2 е на 9-а позиция, на 12,9 сек. от Димитър Илиев.