Начало Рали Дончев/Йорданов спечелиха рали Твърдица

Дончев/Йорданов спечелиха рали Твърдица

36
0
Крум Дончев

Екипажът на Глобул рали тим Крум Дончев и Петър Йорданов с Пежо 207 S2000 спечелиха за втора поредна година Мабанол Рали Твърдица – последен кръг от националното първенство. Това е втора поредна и трета досега победа на Крум в състезанието. Той спечели шест от 7-те специални етапа и си осигури победата много преди финала.

Ралито премина при дъж в първата си половина и изсъхващо трасе след сервизния парк. Времето обаче бе студено и в планината достигаше едва до 3 градуса над нулата.

Единствените, които отмъкнаха първо място в специален етап на Крум, бяха Искрен Маринов и Добромир Филипов (Боила) с Мицубиши Лансър Ево 9. Искрен завърши втори, но екипажът бе наказан с 5 мин и отиде на пета позиция. Така втори стана друг варненски дует – Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт) със Ситроен С2 R2, коита бяха на 5:14.0 мин от победителите. Това е най-доброто класиране на Тихомир в кариерата му.

Местната звезда Георги Гвоздейков заедно с навигатора си Петър Сивов (Евроком Рали Тим) със Ситроен С2 S1600 зарадваха своите фенове с трето място на почетната стълбичка. Те бяха на 39.7 сек от Стратиев.

Четвърти и първи в клас N/8 станаха Емил Денев/Богомил Ненов (V&G Рали Тим) с Рено Клио Спорт, въпреки че в началото на днешния ден спукаха гума. След Искрен Маринов се класира Екатерина Стратиева и Румен Манолов (Престиж) със Ситроен С2 R2.