Франсиско Лопес начело при мотоциклетистите в Дакар след първия ден

33
0
Дакар,КФН,Сирил Депре

В събота 183-а състезатели стартираха със своите мотоциклети в рали Дакар. За пети път маратонското състезание стартира в Южна Америка, като малко преди осем часа местно време във вчерашния ден на рампата в перуанската столица Лима, започнаха да стартират първите мотоциклетисти.

В покрайнините на Писка стартира и първата скоростна отсечка след дългия близо 250 км свързващ етап. Сирил Депре стартира с номер едно като победител последното издание на надпреварата. Той обаче не успя да застане начело на колоната, като това направи Франсиско „Чалеко“ Лопес. Чилиецът с частен мотор на КТМ записа време от 7:51 минути и обясни че първият ден е бил доста труден въпреки кратката състезателна отсечка заради умората от изминатите преди това километри в свързващия етап.

На втора позиция се нареди лидерът на Ямаха, Франс Верховен, а Депре остана пети на 13 секунди зад водача.

„Прологът днес бе важен за определянето на стартовия ред утре“, обясни Депре. „Както винаги имаше и тактически игри, като за да бъде по интересно организаторите бяха решили този етап да е с коефициент 5 (разликите във времената се умножават по 5). Тактиката на Чалеко явно бе да премине максимално бързо в този първи етап. За разлика от него пък Хелдер Родригес остана едва 29-и. Аз пък избрах едно нормално темпо и петата ми позиция е чудесна за старта утре.“