Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Гран при на Емилия Романя – възможни стратегии, налични гуми и коментари...

Гран при на Емилия Романя – възможни стратегии, налични гуми и коментари по време на състезанието

1032
0
Гран при на Емилия Романя, Имола
снимка: Пирели

Гран при на Емилия Романя е 13-ти кръг от световния шампионат на Формула 1 за 2020 г. Надпреварата се провежда на пистата Имола.

Според доставчика на гуми Пирели оптималната стратегия за състезанието е с едно спиране в бокса: софт за 28-30 обиколки и медиум за 33-35

Другият вариант е меки гуми за 24-27 тура и после хард за 36-39. И в двата случая може да се използва и обратната възможност, тоест медиум-софт и хард-софт.

По-широк питстоп прозорец има стратегията медиум (26-35 обиколки) – хард (28-37 обиколки). Вариантът с два бокса е по-бавен, но е възможен с две серии със софт от по 18 тура и една серия с медиум за 27.

Валтери Ботас спечели полпозишъна на Имола. До него на първа редица ще е съотборникът му в Мерцедес Люис Хамилтън

Макс Верстапен (Ред Бул) остана трети. Четвъртото място зае Пиер Гасли (Алфа Таури), който се радваше, че отново върви силно в Италия.

Пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Себастиан Фетел отново имаха контрастиращо представяне в квалификацията. Роденият в Монако състезател е седми на грида, а съекипникът му не прескочи Q2.