Начало Рали Илия Царски печели у дома с рекорд

Илия Царски печели у дома с рекорд

288
0

Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9 спечели домашното си планинско състезание към Асарел Медет, 6-и кръг от националния шампионат. Той победи в Панагюрище 2013 с общо време 6:33,18, като спечели и трите манша. Втори, на 2,35 сек. Остана друг панагюрски пилот –  Любен Каменов (Каменов рали тим) с Мицубиши Лансер Ево 10, а трети бе Пламен Стайков (Мегапорт) с Мицубиши Лансер Ево 9 на 6,51 сек.

В две от трите изкачвания Царски подобри собствения си рекорд – 2:11,01, поставен през 2010 г. Във втория Царски даде 2:10,46, а в третия манш беше още по-бърз – 2:10,25. На награждаването Илия каза, че посвещава победата си на своя баща – Иван Царски, който днес имаше рожден ден, както и на генералния спонсор на ралито Асарел Медет АД. Царски спечели специалната купа на компанията, която традиционно се връчва на най-бързия пилот. Тримата – Илия, Любо и Пламен бяха на подиума в обединената група Е и Х, както и в клас Е-макс. Сега, след този кръг тримата имат по две победи в шампионата.

Първи в обединената група А и N стана Христо Манолов (Боила Автомотоспорт) с Мицубиши Лансер Ево 9 – първи и в N4, следван от съотборника си Григор Григоров със същия автомобил и Мирослав Ангелов (Мегапорт) с ФИАТ Пунто S 1600, победител в А6.

В клас Х1 победата спечели Николай Ганев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик, в Х2 първи бе Стефан Панчугов (Казанлък Моторспорт) също с Хонда Сивик, а в Х3 – Димитър Кондев (Каменов рали тим) с Опел Астра. В Х4 първото място взе Любомир мечков (Форд България) с Мицубиши Лансер Ево 9.

Диана Стоянова (Диамо) със Ситроен Саксо стана първа в N2 и спечели специалната купа на община Панагюрище, са успешното завършване на младата дамата при първото и участие в планинско Панагюрище 2013.