319
0
Йохан Зарко
Йохан Зарко, снимка Ред Бул Контент Пуул

Йохан Зарко оглави класирането след първите две тренировки в Тексас. На пистата Circuit of the Americas (COTA), пилотът на Прамак Дукати записа най-доброто време за 2:02.542 мин. Втори на 0.247 сек. остана Джак Милър от заводския тим на Дукати, а третото място зае световният шампион Фабио Куартараро с Ямаха.

Малко след старта на първата тренировка в Тексас Марк Маркес зададе темпото. Пилотът на Репсол Хонда се завърна след като пропусна уикенда в Аржентина поради проблеми със зрението. Другата интересна поява в падока бе тази на Данило Петручи. Бившият състезател на Дукати и КТМ бе специален гост в гаража на бившия си екип Прамак. Италианецът ще участва в американския шампион Мото Америка, който тази седмица подгрява уикенда в световния шампионат по мотоциклетизъм.

Най-бързото време в сутрешната тренировъчна сесия даде Алекс Ринс. Победителят от надпреварата през 2019 г. завърши пред Маверик Винялес с Априлия и Джак Милър. Йохан Зарко даде десето време.

Във втората тренировъчна сесия на пистата в Тексас Зарко направи феноменална обиколка в края на сесията с която оглави общото подреждане. Условията ставаха все по-добри. Неравностите на пистата бяха по-малко заради скорошното преасфалтиране на трасето.

Втори финишира Джак Милър от заводски тим на Дукати. Третото място зае Фабио Куартараро (Ямаха). На втора редица завършиха победителят от Катар Енеа Бастианини (Грезини Дукати), Алекс Ринс със Сузуки и Марк Маркес (Хонда). Топ 10 допълниха Жоан Мир (Сузуки), Франческо Баная (Дукати) и съотборникът на Зарко в отбора на Прамак Дукати Хорхе Мартин. Извън челната десетка останаха братята Алейш и Пол Еспаргаро, Франко Морбидели (Ямаха), както и всички машини на КТМ.