Начало Картинг Джулиан и Гайдов спечелиха 5-ия кръг от енудранс шампионата на Sofia Karting...

Джулиан и Гайдов спечелиха 5-ия кръг от енудранс шампионата на Sofia Karting Ring

428
0

На 24 март се проведе петият кръг от шампионата за издръжливост на Sofia Karting Ring – Endurance Championship и първи кръг от националния ендуранс шампионат RaceFacer 2019.

Състезанието беше с продължителност 3 часа. След оспорвани битки за всички позиции победители станаха Алекс Джулиан и Димитър Гайдов от WLF Racing Team.

Въпреки че получиха 10 сек наказание за изпълнение на един от боксовете за по-малко от задължителните 1:30 мин, те изпревариха следващите с 1 обиколка.

На втора позиция се нареди United Karting с пилоти Валентин Раденков и Станислав Неделчев.

Подиумът допълни GLS Racing Team с Георги Ванков, Симеон Юруков и Любомир Гърков. Те участваха за първи път в ендуранса на Sofia Karting Ring.

Следващият кръг от шампионата ще се проведе на 7 април на картинг писта Лаута в Пловдив.