Начало Рали Калин Бенчев стартира с победа сезон 2015

Калин Бенчев стартира с победа сезон 2015

46
0

Калин Бенчев и Александър Спиров (Дунев Рейсинг, Subaru Impreza) спечелиха открития рали спринт „Твърдица 2015” – първото състезание от скоростните автомобилни дисциплини за сезон 2015.

Екипажите караха три минавания на етапа „Чумерна” над Твърдица, чийто маршрут на два пъти бе променян – стартът и финалът бяха преместени по-нагоре в планината, за да могат да карат екипажите на сняг. Дължината на отсечката пък бе намалена от 7 на малко под 6 километра.

Бенчев и Спиров взеха и трите минавания на етапа, като започнаха с време 4:06 минути. След това подобриха времето си с 3 секунди, а на третото минаване – с още 16 секунди.

Втори завърши вторият екипаж на Дунев Рейсинг в това състезание – Георги Янков/Христо Христов (Subaru Impreza), а третото място заеха Антон Титов и Венцислав Мирчев (Citroen DS3).

Бенчев и Спиров постигнаха време 11.58,34 минути, Янков завърши с 12.38,25 минути, а Титов – с 12.46,46 минути. 14 екипажа стартираха сутринта, имаше само едно отпадане – на Стефан Панчугов/Милен Узунов с Honda Civic.

„Карахме три отсечки, но все едно карахме в три различни състезания”, заяви след финала Бенчев. „Снегът се топеше много бързо, за третото минаване вече се беше стопил, а сутринта имаше всичко – сняг, киша, чист асфалт, много бързи и неравни участъци. Само веднъж закачихме една голяма снежна преспа, през останалото време нямахме никакви проблеми. Надявам се, че на публиката им е харесало състезанието, въпреки че не се събраха много коли. Стартирахме тук, за да направим тест на колата, да проверим някои настройки, как сме се сработили с навигатора. Видяхме си някои грешки, които ще оправим.”

Рали спринт „Твърдица 2015” ще остане в историята като първото състезание в новата история на българския автомобилен спорт, организаторът на което не осигури и един знак информация за хода на състезанието, времена, класиране, кой се движи по етапите и т.н.