Начало Рали Камбуров, Григорчев и Ерменков с победи на писта Бургас 2014

Камбуров, Григорчев и Ерменков с победи на писта Бургас 2014

124
0

Ерменко Ерменков, Ангел Григорчев и Пламен Камбуров спечелиха победите в трите категории на третия кръг от националния шампионат на затворен маршрут – писта Бургас.

Трасето с дължина 2210 м този път бе отлично, което даде възможност за оспорвани битки. В клас Макси победителят Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансер Ево 9 завърши с по-малко от половин секунда – 0,415 сек. преднина пред първенеца от Долна Митрополия Константин Маршавелов (Ка-2 мотор) с  Мицубиши Лансър Eво 10. Косьо, който бе на първа позиция, закъсня на старта и Камбуров взе холшота, като поведе колоната. На първия завой Маршавелов закъсня със спирането и бе изпреварен и от Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9. Последният обаче получи повреда и спря на фаталната 13-а обиколка. Маршавелов положи огромни усилия да догони Камбуров, но не успя. Все пак Косьо направи и най-бързата обиколка на състезанието – 52,987. С отлично и тактически правилно каране, трети финишира Любомир Мечков (Джордан рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9.

В средната категория Туринг очаквано победата взе с убедителна преднина шампионът Ангел Григорчев (Русе Кар Моторспорт) с Рено Клио. Той продължава серията си от успехи като остави зад себе си Станислав Паришков (Етър Рейсинг) с Опел Кадет на 7,254 сек., а трети стана представителя на домакините Стоян Апостолов (Елена рейсинг тим) с Хонда Сивик.  Четвърти стана Илия Бояджиев (Стара Загора моторспрот) с ВАЗ 2105, следван от Божидар Георгиев, който бе последният пилот, направил пълния брой от 17 обиколки.

В най-малкия клас – Спорт, на шампионът на планинско Ерменко Ерменков (Контрол ) със Ситроен Саксо бе неудържим от старта до финала. Той финишира с 6,046 сек. пред съотборника си  Александър Павлов също със Ситроен Саксо, а трети стана Ивайло Симеонов (Булкам) с Хонда Симик. Той бе плътно преследван от Мирослав Йотов (ЕФКО рейсинг) с Тойота Корола, който обикновено в такива случаи успява да се докопа до подиума, но този път не му провървя и остана 4-и.