Крум Дончев поведе в рали Твърдица

32
0
Крум Дончев

Крум Дончев и Петър Йорданов (GLOBUL Рали Тийм) с Пежо 207 S2000 спечелиха първия специален етап – Детелината – от Мабанол рали Твърдица 2011. Състезанието е последен кръг от националния шампионат.

Втори на 1,9 сек се класира екипът на Боила Искрен Маринов – Добромир Филипов с Мицубиши Лансер Ево 9, а трети на 5,2 сек останаха Тихомир Стратиев – Добрин Борисов (Марина моторспорт) със Ситроен С2 R2.

На старт в последното рали за годината застанаха 20 екипажа. Отсъства шампионът Димитър Илиев, който спечели предпоследното състезание Стари столици и си осигури титлата. Той предпочете да не стартира, тъй като отдавна е изчерпал ресурсите си – финансови и технически.

Затова пък за първи път тази година по нашите трасета се появиха Тихомир Стратиев и Катя Стратиева, които се състезават в шампионата на Румъния. За първи път стартира тази година и местната звезда Георги Гвоздейков с навигатор Петър Сивов (Евроком Рали Тийм) със Ситроен С2 S1600, който след Детелината е на 4-та позиция на 6,6 от Дончев. Пети е екипажът Емил Денев – Богомил Ненов с Рено Клио Спорт – на 7,7 сек.

Утре предстоят още 6 специални етапа с дължина близо 80 км и старопланинските проходи над Твърдица.