Начало MotoGP News Мартин спечели спринта на Мотеги, Баная трети

Мартин спечели спринта на Мотеги, Баная трети

185
0
Хорхе Мартин
Хорхе Мартин, снимка Ред Бул Контент Пуул

Хорхе Мартин спечели спринта в Мотеги. Пилотът на Прамак Дукати потегли от полпозишън и водеше във всяка една обиколка от кратката надпревара на японското трасе. Втори завърши Брад Байндър (КТМ). Трети остана действащият световен шампион Франческо Баная с Дукати.

Мотеги е кръг №14 от тазгодишния сезон в MotoGP. Домакин на събитието е едноименна писта с дължина 4.801 км и разположена в префектура Точиги

По-рано днес се проведе квалификацията на Мотеги. Мартин даде най-доброто време, следван от Баная, Милър, Безеки и Байндър. Марк Маркес също намери място в Q2 и даде осмо време.

Чудесни бяха условията преди началото на спринта на пистата Мотеги. Температурата на въздуха бе 25 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 34. Над трасето имаше облаци, вероятността за валежи бе много малка.

Мартин направи отличен старт и поведе след изгасването на червените светофари. Зад испанеца се движеха Байндър, Милър, Баная, Безеки, Маркес, Ди Джанантонио, Зарко, Винялес и братята Еспаргаро.

Мартин запази първото място след края на обиколка №2 от спринта в Мотеги. Зад испанеца се движеха Байндър, Милър и Баная. Петото място бе заето от Маркес, следван от Зарко, Безеки, Ди Джаантонио, Винялес и братята Еспаргаро. Испанецът постепенно започна да се откъсва напред.

Мартин запази водачеството след преполовяването на състезателната дистанция на спринтовата надпревара в Мотеги. Испанецът имаше аванс от близо секунда спрямо Байндър. Зад него Баная започна да притиска Милър. Маркес на свой ред водеше група от пилоти, в която влизаха Безеки, Зарко, Алейш Еспаргаро, Ди Джанантонио и Винялес.

3 тура преди финала Мартин и Байндър запазиха позициите си. Баная най-накрая успя да се справи с Милър, докато Безеки допусна грешка и поизостана. Междувременно Алейш Еспаргаро (Априлия) отпадна заради технически проблем в неговия мотор.

Мартин в крайна сметка спечели спринта на Мотеги. Това бе пети успех в спринтово състезание за испанеца и трети пореден след тези в Мизано и Индия. Зад него се класираха Байндър и Баная

Четвърти и пети завършиха Джак Милър (КТМ) и Йохан Зарко (Прамак Дукати). Шести остана Марко Безеки (VR46 Дукати), следван от Марк Маркес (Хонда), Фабио Ди Джанантонио (Грезини Дукати), Маверик Винялес (Априлия) и Раул Фернандес (RNF Априлия).