Начало Moto News Милър пред Оливейра и Ринс в третата свободна тренировка за Гран при...

Милър пред Оливейра и Ринс в третата свободна тренировка за Гран при на Португалия

85
0
Милър Дукати
Джак Милър, снимка Ред Бул Контент Пуул

Джак Милър спечели третата свободна тренировка за Гран при на Португалия в MotoGP. На пистата Алгарве пилотът на Прамак Дукати записа най-доброто време за 1:39.205. Втори на 0.125 остана местният любимец Мигел Оливейра, а третата позиция бе за Алекс Ринс, 0.150 зад Милър.

В началото на сесията на първо място бе Щефан Брадл от тима на Репсол Хонда. Част от състезателите имаха проблеми на новото трасе и излязоха извън трасето. Първи това направи Франческо Баная в подхода към първи завой, а малко по-късно Пол Еспаргаро бе в зоната за сигурност на завой номер седем.

След преполовяване на тренировъчната сесия лидер бе Оливейра.

В последните минути на третата тренировка всички състезатели бяха на пистата в опит да подобрят най-добрите си обиколки. В крайна сметка Джак Милър направи феноменална обиколка и пое лидерството в общото класиране. Втори остана Оливейра, а трети бе Ринс. Пилотът на Сузуки спря на трасето край Портимао веднага след края на сесията.

Втората редица заеха Андреа Довициозо (Дукати), Такааки Накагами с LCR Хонда и най-бързия от петъчния ден Йохан Зарко. Топ 10 допълниха Фабио Куартараро (Ямаха SRT), Пол Еспаргаро (КТМ), Маверик Винялес (Ямаха) и Щефан Брадл. Директно място в Q2 не намериха Франко Морбидели, Жоан Мир, Валентино Роси, Алейш Еспаргаро, Брад Байндър и Алекс Маркес.