Начало Top Moto News MotoE: Касадей грабна победата във втория старт в Барселона и поведе във...

MotoE: Касадей грабна победата във втория старт в Барселона и поведе във временното класиране

58
0
Матиа Касадей
Матиа Касадей, снимка Мишлен

Матиа Касадей грабна победата във втория старт в Барселона. Пилотът на HP Pons Los40 записа четвърти успех за тазгодишната кампания в клас MotoE. Втори финишира Андреа Мантовани (LCR E-Team). Последното място на подиума бе заето от съотборника на Касадей Николас Спинели.

Барселона е домакин на предпоследния седми кръг от сезон 2023 в световния шампионат на MotoE. Състезанията се провеждат на пистата „Каталуния“ с дължина 4.657 км. По-рано днес се проведе първият старт. Победител в него стана Андреа Мантовани

Времето преди втория старт в Барселона бе топло, сухо и облачно. Температурата на въздуха бе 25 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 30. Влажността бе малко над 75 %.

Касадей имаше най-добра стартова реакция и поведе след преминаването на първия завой на пистата в Барселона. Италианецът бе следван от Мантовани, Торес, Понс, Занони и Ферари.

Касадей и Торес водеше оспорвана битка в първите 2 обиколки. Двамата се изпреварваха на няколко пъти на дългата старт-финална права на пистата край Барселона. Зад тях се движеха Мантовани, Гарзо, Ферари, Понс, Спинели, Законе, Круменахер и Занони.

В следващите турове борбата за победата във втория старт в Барселона стана все по-ожесточена. Лидерството се разменяше няколко пъти между пилоти като Торес, Мантовани, Касадей и Гарзо. Същевременно Тито Рабат (Прамак Рейсинг) отпадна от надпреварата.

2 тура преди края Торес претърпя инцидент на завой №5. Испанецът изпусна възможността да запише успех и да увеличи аванса си във временното класиране. Това позволи на неговите съперници да продължат битката за първото място в Барселона.

Касадей в крайна сметка успя да грабне победата под носа на Мантовани. Последното място на подиума зае Спинели.

Четвърти и пети завършиха Ектор Гарзо (Intact GP MotoE) и Матео Ферари (Грезини Рейсинг). Шести остана Мигел Понс (LCR E-Team), следван от Кевин Занони (Sic58 Squadra Corse), Алесандро Законе (Tech3 E-Racing), Ранди Круменахер (Intact GP MotoE) и Ерик Гранадо (LCR E-Team).

Успехът на Касиди го изпрати на първа позиция във временното класиране. Италианецът има сериозни шансове да стане световен шампион в MotoE следващата седмица в Мизано. Втори е Торес, следван от Ферари, Гарзо и Круменахер.