111
0
Накагами Хонда
Такааки Накагами, снимка Мишлен
Пилотът на LCR Хонда Такааки Накагами бе най-бърз в първия ден от състезателния уикенд за Гран при на Теруел в MotoGP. На пистата Моторланд Арагон японският състезател, който поднови договора си с Хонда завъртя най-бързата обиколка за 1:47.782. Втори на 0.175 от времето на Накагами завърши Маверик Винялес (Ямаха), а третото място бе за другата сателитна Хонда на Кал Кръчлоу, 0.329 хилядни от времето на лидера Накагами.

Първата свободна тренировка бе доминирана от пилотите на Хонда. Най-доброто време записа Алекс Маркес, а зад него бяха Накагами и Жоан Мир. Изненадващо четвъртото място зае Щефан Брадл, който замества контузения световен шампион Марк Маркес.

Във втората тренировъчна сесия Накагами даде най-доброто време и излезе начело в класирането за петъчния ден. След него бяха Винялес и Кръчлоу. Втората редица заеха Фабио Куартараро, победителя от Гран при на Арагон Алекс Ринс, следван от Алекс Маркес. Топ 10 допълниха Икер Лекуона (КТМ Tech 3), Алейш Еспаргаро (Априлия) и Пол Еспаргаро с КТМ. Пилотите на Дукати отново не намериха място в топ 10, като най-бърз бе Йохан Зарко с мотор от 2019, а Андреа Довициозо остава едва 17-ти.